Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

PiS-influencerzy?

„Swipe to” oznacza „przesuń do”, i choć nie brzmi sensownie, to jest to typowa komenda – zachęta do interakcji. „Swipe to” oznacza „przesuń do”, i choć nie brzmi sensownie, to jest to typowa komenda – zachęta do interakcji. Artur Szczepański / Reporter
Z publicznych pieniędzy przeznaczanych na TVP (2 mld zł rocznie) powstał niedawno portal SwipeTo dla „generacji Z i X”, czyli osób urodzonych w nowym tysiącleciu.

Premierze portalu towarzyszy kampania billboardowa z hasłem „Tu i teraz” (i dopiskiem: „bo właśnie tu i teraz dzieją się rzeczy”). „Swipe to” oznacza „przesuń do”, i choć nie brzmi sensownie, to jest to typowa komenda – zachęta do interakcji – w mediach społecznościowych i aplikacjach pokroju Instagrama czy Tindera. Portal działa domyślnie w popularnym trybie ciemnym. Czyli nie razi w oczy jasnym layoutem. Co można tam znaleźć? Treści lifestyle’owe, kulturalne, sportowe, społeczne, materiały o technologiach, grach i biznesie. Jest np. tekst o inflacji złożony z podstawowych pojęć. „Proszę przeczytaj uważnie ten tekst, ponieważ jest niesamowicie ważny w kontekście tego, co dzieje się obecnie w Polsce, Europie i na Świecie – namawia autor.

Polityka 45.2022 (3388) z dnia 31.10.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama