Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Są też dobre wiadomości

Okazuje się jednak, że nawet w takich czasach zdarzają się dobre wiadomości, a już ubiegły tydzień wyjątkowo w nie obfitował, warto się więc nimi podzielić i pocieszyć.

Żyjemy w momencie, w którym jak w Biblii dotykają nas wszelkie możliwe plagi. Wojna, pandemia, drożyzna, katastrofa klimatyczna, kryzys energetyczny – i można tak wymieniać długo. Okazuje się jednak, że nawet w takich czasach zdarzają się dobre wiadomości, a już ubiegły tydzień wyjątkowo w nie obfitował, warto się więc nimi podzielić i pocieszyć.

Zacznijmy od Ameryki – w wyborach w połowie kadencji prezydenta Joe Bidena jego Demokraci zgodnie z sondażami i opinią większości ekspertów mieli zostać wymieceni z Kongresu przez „czerwone tsunami” (od koloru przypisywanego tradycyjnie Republikanom). Coraz bardziej nacjonalistyczna i populistyczna prawica miała zdobyć zdecydowaną większość w obu izbach, co umożliwiłoby jej zablokowanie prezydentury Bidena, a Donaldowi Trumpowi otworzyłoby drogę do triumfalnego marszu z powrotem do Białego Domu w 2024 r.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Przypisy; s. 6
Reklama