Kraj

Teletubbisie: torba i antenka znakiem zboczeńców

Fot. jemsweb, Flickr (CC BY SA) Fot. jemsweb, Flickr (CC BY SA)
Bardziej niż bieda czy alkoholizm dzieciom w Polsce zagraża postać z dobranocki.

Okazuje się, że bardziej niż bieda, alkoholizm rodziców czy nierówny dostęp do edukacji dzieciom w Polsce zagraża postać z angielskiej dobranocki. Tak wynika przynajmniej z troski, jaką rzeczniczka praw dziecka Ewa Sowińska wyraża z powodu obecności fioletowego kosmity w TVP.

Trzeba jednak przyznać, że straszenie Teletubbisiami ma historię dłuższą niż farsa z panią Sowińską w roli głównej. Wcześniej niepokój wyrażał ojciec Rydzyk. W Internecie krąży cytat zaczerpnięty z „Rozmów niedokończonych" dotyczący złej roli, jaką spełniają Teletubbisie w społeczeństwie. „Są one wymysłem szatana i prowadzą ku zatraceniu. (...) Występuje w filmie postać o imieniu Twinky Winky. Jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa., kolor gejów, po drugie ma na głowie antenę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta zboczeńców."

Obarczone, jak się do niedawna wydawało, znamionami absurdu zarzuty ojca dyrektora są z kolei cytatem z artykułu dziennikarskiego opublikowanego w 1999 r. w ultrakonserwatywnym amerykańskim „National Libertyn Journal". Trzeba powiedzieć, że w żadnym kraju sprawa fioletowego kosmity nie stanęła na tak wysokim szczeblu rządowym.
O teletubbisiach pisaliśmy w Polityce 13/2006: Sąd nad Teletubbisiami. Od 10 lat Teletubbisie władają wyobraźnią dzieci na świecie. Udowodniły, że nawet w żłobku człowiek jest pełnoprawnym użytkownikiem telewizora. Dorobiły się też wrogów, którzy oskarżają je o hamowanie rozwoju odbiorcy. Oraz promowanie gejostwa, psychodelii i liberalizmu.


Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak pozostać sobą po spektakularnym sukcesie bądź porażce

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną