Kraj

Teletubbisie: torba i antenka znakiem zboczeńców

Fot. jemsweb, Flickr (CC BY SA) Fot. jemsweb, Flickr (CC BY SA)
Bardziej niż bieda czy alkoholizm dzieciom w Polsce zagraża postać z dobranocki.

Okazuje się, że bardziej niż bieda, alkoholizm rodziców czy nierówny dostęp do edukacji dzieciom w Polsce zagraża postać z angielskiej dobranocki. Tak wynika przynajmniej z troski, jaką rzeczniczka praw dziecka Ewa Sowińska wyraża z powodu obecności fioletowego kosmity w TVP.

Trzeba jednak przyznać, że straszenie Teletubbisiami ma historię dłuższą niż farsa z panią Sowińską w roli głównej. Wcześniej niepokój wyrażał ojciec Rydzyk. W Internecie krąży cytat zaczerpnięty z „Rozmów niedokończonych" dotyczący złej roli, jaką spełniają Teletubbisie w społeczeństwie. „Są one wymysłem szatana i prowadzą ku zatraceniu. (...) Występuje w filmie postać o imieniu Twinky Winky. Jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa., kolor gejów, po drugie ma na głowie antenę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta zboczeńców."

Obarczone, jak się do niedawna wydawało, znamionami absurdu zarzuty ojca dyrektora są z kolei cytatem z artykułu dziennikarskiego opublikowanego w 1999 r. w ultrakonserwatywnym amerykańskim „National Libertyn Journal". Trzeba powiedzieć, że w żadnym kraju sprawa fioletowego kosmity nie stanęła na tak wysokim szczeblu rządowym.
O teletubbisiach pisaliśmy w Polityce 13/2006: Sąd nad Teletubbisiami. Od 10 lat Teletubbisie władają wyobraźnią dzieci na świecie. Udowodniły, że nawet w żłobku człowiek jest pełnoprawnym użytkownikiem telewizora. Dorobiły się też wrogów, którzy oskarżają je o hamowanie rozwoju odbiorcy. Oraz promowanie gejostwa, psychodelii i liberalizmu.


Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną