Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zalewski: były znajomy prezydenta

Fot. Tadeusz Późniak Fot. Tadeusz Późniak
Paweł Zalewski, wiceszef PiS i najlepszy poseł 2007 zawieszony w prawach członka partii.

Bezpośrednią przyczyną zawieszenia Zalewskiego była jego krytyka działań minister spraw zagranicznych Anny Fotygi na antenie radia TOK FM podczas rozmowy z Igorem Janke.
(Przeczytaj treśc wywiadu)

Paweł Zalewski został uznany za najlepszego posła w tym sezonie w tegorocznym rankingu parlamentarzystów stworzonym przez POLITYKĘ oraz sprawozdawców i dziennikarzy politycznych.

Zdaniem Janiny Paradowskiej poseł Zalewski biegle porusza się na trudnym gruncie polityki międzynarodowej, bez zgrzytów kieruje komisją spraw zagranicznych i udowadnia, że są w PiS politycy potrafiący rozmawiać o Unii Europejskiej, Rosji, Niemczech spokojnie, kompetentnie.

Prezydent Lech Kaczyński nazwał zaś wypowiedź Zalewskiego "tak zdumiewającą, jak to tylko możliwe" a swoją znajomość z posłem uznał za zakończoną.


Przeczytaj również:

  • Felieton Daniela Passeta "Paweł Zalewski - ofiara sukcesu". Wszczynając postępowanie dyscyplinarne i zawieszając Pawła Zalewskiego w prawach członka PiS, bądź co bądź wiceprezesa tej partii, posła i przewodniczącego komisji sejmowej, prezes JK potwierdza tylko, że nie znosi niesubordynacji, najmniejszej samodzielności, każdy musi myśleć tak jak on i powtarzać jak za panią matką.
  • Pani minister nie tańczy (sylwetka Anny Fotygi) - Według pogłosek Anna Fotyga wkrótce przestanie być ministrem spraw zagranicznych. Ona sama je dementuje, ale jakby bez przekonania. Czy w ogóle kiedykolwiek miała przekonanie do tej pracy?


Wywiady w radiu TOK FM

  • Janusz Onyszkiewicz: W Brukseli nie ma kontrowersji w sprawie ustaleń szczytu. Kontrowersje są w Polsce. Europosłom trudno zrozumieć zachowanie polskiego rządu, odpowiadam im, że niestety negocjacje były prowadzone w sposób bardzo niekompetentny, bardzo nieprofesjonalny, a winę ponosi przede wszystkim pani minister Fotyga.(Rozmawiał Jacek Żakowski, 6 lipca 2007)
  • Waldemar Pawlak: PSL poprze wniosek PO o wotum nieufności dla Fotygi. Premier powinien już wyciągnąć wnioski z tego, co się dzieje i dać na stanowisko ministra spraw zagranicznych lepszego fachowca, kogoś kto by dawał gwarancję, że ta polityka polska będzie poważna i skuteczna. (Rozmawiał Jarosław Kurski, 4 lipca 2007)
  • Paweł Zalewski: Nie rozumiem dlaczego nie mamy ambasadora w Lizbonie. To nie jest tak, że polskie interesy nie będą tam reprezentowane, nie będą bronione, natomiast oczywiście nie jest rzeczą właściwą, aby w ważnym kraju UE, a szczególnie w kraju prezydencji, nie było ambasadora. Osobistą kompetencją pani minister spraw zagranicznych jest przedstawienie kandydatów na stanowiska ambasadorskie.(Rozmawiał Igor Janke, 3 lipca 2007)Informacje IAR:

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną