Kraj

Polacy karzą bliźniaków

Reakcje prasy europejskiej na wyniki wyborów.

"Polacy karzą bliźniaków" - tak zatytułował swój artykuł nt. wyników wyborów do Sejmu francuski lewicowy dziennik "Libération". Redakcja dodaje, że to bardzo dobra wiadomość dla Polski.

60 proc. społeczeństwa przeciw Kaczyńskim - to tytuł belgijskiego "Le Soir" z internetowego, niedzielnego wydania z godziny 20.17. Oczywiście owo 60 proc. to suma głosów na partie, które ustawiły się w opozycji do PiS.

Pomimo ciszy wyborczej znów internet okazał się niezastąpionym źródłem informacji. W trakcie wyborów we Francji wszyscy szukają wyników przed godziną 20.00 na stronach szwajcarskiej "Tribune de Genève". Dziś Szwajcarzy zajęci byli bardziej własnymi wyborami do Parlamentu federalnego, ale "TdG" też typował wynik PO pomiędzy 34 a 44 proc. głosów.

Wszystkie gazety francuskie, belgijski i szwajcarskie podkreślają, że wybory w Polsce miały charakter referendum za albo przeciw braciom Kaczyńskim. Referendum to bracia Kaczyńscy przegrali z kretesem.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną