Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Ryszard Rembiszewski, słynny Pan Lotto, a słynny z faktu, że chyba nic większego w życiu nie robił, tylko kręcił numerki, został twarzą firmy Kasa Stefczyka. Czy powierzyłbyś pieniądze komuś, kto przez całe życie mówił: Komora mieszania jest pusta, za chwilę zwalniam blokadę – a przy okazji leciał w kulki?

• Sypnęło nowymi książkami. Do grona literatów prawie-celebrytów dołączył scenarzysta, reżyser, miłośnik kobiet, nie zawsze swoich, Andrzej Saramonowicz. Mistrz srebrnego ekranu błysnął powieścią „Chłopcy”. Ze zdjęć promujących dzieło wynika, że Andrzej literaturę kocha nie mniej niż siebie.

Arkadiusz Milik, jedno z najbardziej gorących nazwisk polskiej – choć nie tylko – piłki nożnej, wystąpił w reklamie Tymbarku. Piłkarz Ajaxu Amsterdam został twarzą kampanii pod hasłem „Nowa reprezentacja nadchodzi”. W kampanii innych płynów mógłby wystąpić cały PZPN. Tyle że tam nie ma kapsli, tylko zakrętki.

• Takiej premiery, jak nowa saga o przygodach Wiedźmina, nie miała chyba żadna inna gra na świecie. „Wiedźmin 3. Dziki Gon” był witany zarówno przez fanów, jak i prezydenta Bronisława Komorowskiego czy premier Ewę Kopacz. Jej się nie dziwię. Ona wie, co to znaczy robić w fikcji.

• Wielkim sukcesem zakończył się pierwszy sezon dwóch nowych seriali telewizji TVN. „Nie rób scen” z Joasią Brodzik i „Mąż czy nie mąż” z Magdaleną Schejbal. Publiczności tak się spodobały, że obejrzała je do końca szybciej, niż się ktokolwiek spodziewał.

• Niezłą wpadką zakończył się program „Tomasz Lis na żywo”. Na żywo, w programie, aktor Tomasz Karolak oraz prowadzący cytowali wpisy na Twitterze córki Andrzeja Dudy, Kingi. Niestety, z fałszywego konta. Jak widać z powyższego przypadku, Tomasz ewidentnie nie ma szczęścia do kobiet o imieniu Kinga.

• Trójka mężczyzn, dość często mylonych z George’em Clooneyem, szczególnie jak stoją nago, tyłem i są schyleni, czyli kabaret Ani Mru Mru, też zasiliła półki w księgarniach. „O dwóch takich, co było ich trzech” to żywiołowa biografia mistrzów satyry. O ile książki większości celebrytów są śmieszne, o tyle ta jest naprawdę zabawna.

• To był największy news ostatnich tygodni. Mariusz Pudzianowski, strongman, zawodnik MMA oraz właściciel licznych domów weselnych, bierze ślub. To będzie największy ślub roku. Nie są znane jeszcze personalia wybranki kulturysty, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Coś tak wielkiego naprawdę trudno ukryć.

Beata Kozidrak otrzymała od swego małżonka Andrzeja Pietrasa jacht o pięknym imieniu Beata. Ten nietypowy prezent ma być symbolem zgody pomiędzy małżonkami przeżywającymi kryzys. Życzymy państwu spokojnej żeglugi po morzach i oceanach, bo każdy, kto zna teksty Bajmu, wie, że mielizny mają już opanowane.

Spółka Fratria, wydawca tygodników „wSieci” i „ABC”, planuje uruchomić własną telewizję. Jak wynika z deklaracji, będą „przedstawiać programy wymyślone i zrealizowane przez polskich twórców, a nie opierać się na ogłupiających i urągających inteligencji zagranicznych formatach”. To zdanie jest tak dobre, że ja już z tego zrobiłbym serial.

• Wyobrażacie sobie Jerzego Pilcha w „M jak miłość” albo Janusza Głowackiego w „Barwach szczęścia”? Bo aktywność w drugą stronę to już norma. Anna Mucha napisała książkę o Toskanii. Partner Ani podobno w połowie jest Włochem, więc jest szansa, że kobieta przynajmniej w połowie wie, gdzie warto zajrzeć.

Paweł Kukiz w ewidentnym natarciu. Na wyborczy deser wokalista wystąpił z propozycją, aby debatę KomorowskiDuda poprowadził ojciec chrzestny sukcesu Katarzyny Waśniewskiej, czyli Sławomir Jastrzębowski z „Super Expressu”. Doskonały pomysł. A wieczór wyborczy powinni poprowadzić Trybson i Eliza.

• Za nami kolejna Eurowizja. Tekst ten piszę przed ostatecznym finałem, więc muszę zabawić się w dyplomatę. Bukmacherzy obstawiają, że Monika Kuszyńska zaśpiewa i to wszystko. Czy znowu wygra broda? Znając nasze teorie spiskowe oraz mental w stylu Grzegorza Brauna i Andrzeja Dudy, to w tym roku raczej pejsy.

Polityka 22.2015 (3011) z dnia 26.05.2015; Kultura; s. 83
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną