Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Najdłużej pracujące ze sobą małżeństwo, czyli Robert Kilen i Monika Tarka, po zwolnieniu z Radia Wawa znalazło pracę w radiowej Jedynce. Będą prowadzili pasmo poranne od godziny 5 do 7. To mój ulubiony czas. Wstaję wtedy, ubieram się i wracam do domu.

Kamil Durczok wygrał proces z „Wprost”. Dziennikarz ma otrzymać 500 tys. zł za przypisane mu mroczne fantazje seksualne Latkowskiego. Tym samym upadła szkoła dziennikarska redaktora Sylwka: Pieprzyć fakty, wystarczy wyobraźnia.

Dorota Szelągowska, była żona Adama Sztaby, wyznała w telewizyjnym wywiadzie Magdzie Mołek, iż jej ojczym był alkoholikiem i pedofilem. Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie z problemami trafiają do specjalistów. A ci z dużymi problemami – do telewizji.

• Po dołączeniu Tymona Tymańskiego do składu jurorskiego programu „Tylko muzyka” widowisko straciło blisko 300 tys. widzów. Z byciem jurorem jest jak z seksem przed pierwszą randką. Wtedy przynajmniej wiadomo, że randka ma sens.

• Koniec reality show zatytułowanego „Kto poślubi mojego syna”. W programie TVN zaradne matki poszukiwały małżonek dla swych niezaradnych synów. Większość kawalerów była tak atrakcyjna, że w Halloween częstowali ich cukierkami.

• Wielki sukces Roberta Lewandowskiego. Reklama szamponu Head&Shoulders, w której wystąpił nasz czołowy napastnik, będzie pokazywana także w innych krajach Europy. Oto wreszcie głowa państwa, z której możemy być dumni. I tam, i tu.

• Tym razem dobra zmiana dotarła do radiowej Czwórki. W każdy piątek można było posłuchać tam audycji Filipa Chajzera „Piątek, piąteczek, piątunio”.

Polityka 21.2016 (3060) z dnia 17.05.2016; Kultura; s. 99
Reklama