Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Na główną antenę wraca wreszcie Kabaret Jana Pietrzaka. Ogłosił Jacek Kurski. Pan Jan ma zagościć w niedzielne wieczory. Niedziela wieczór, czyli już nie weekend, a jeszcze nie poniedziałek. Podobnie jak Pietrzak. Już nie satyryk, a jeszcze nie Wawel.

• Starzy mistrzowie nie łamią piór. Właśnie ukazała się książka Jacka Fedorowicza zatytułowana aktualnie „Święte krowy na kółkach”. Ponad sto felietonów pokazuje ewidentnie, że gdyby głupota w Polsce emitowała światło, to śmiało moglibyśmy zamykać kopalnie.

• Nowo wybrana prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk zrezygnowała ze swego stanowiska po dwóch dniach panowania. Gratuluję i dziękuję. To się dopiero nazywa właściwe zrozumienie terminu misja publiczna.

• Tonący brzydko się chwyta. W telewizji WP wystartował program zatytułowany „Pudelek Show”. Występują w nim dziennikarze serwisu znanego ze szczucia przeciętnego Polaka na nieprzeciętnego. Warto poznać te nazwiska. Będą ozdobą niejednego pozwu.

• Polsat wystartuje z nowym serialem paradokumentalnym „Ameryka marzeń”. Akcja serialu toczyć się będzie w Chicago, a aktorzy amatorzy będą ze sobą rozmawiać prawdziwym polonijnym slangiem. Już dziś kolnijcie po plambersa, bo wam pajpa brejknie.

• Firma Lidl zakończyła kampanię reklamową, której twarzą była Dorota Wellman. Podobno półtoraroczna seria spotów spełniła założone cele. Teraz sieć zapewne planuje zatrudnić Krystynę Pawłowicz oraz przejąć wszystkich, którzy nie polegli w zwycięskiej bitwie pod Kauflandem.

• Kolejna nowość Polsatu to serial „Niania w wielkim mieście”, czyli scenariusz pod hasłem wszystko już było. Absolwentka psychologii szuka pracy w Warszawie i zostaje nianią.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Kultura; s. 83
Reklama