Kultura

Mea pulpa

Otylia Jędrzejczak, nasza najszybsza pływaczka w historii, urodziła córeczkę.

Robert Lewandowski po meczu z Realem Madryt miał wtargnąć do szatni sędziów i pobić całą szatnię. Za fatalne, tendencyjne sędziowanie. Jeśli identyfikujesz się rodaku z Robertem, to dzięki reformom Ziobry wkrótce będziesz miał ochotę zrobić tak samo.

• Indyjski koncern medialny ZEEL otwiera swój oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planują uruchomienie polskiej wersji kanału filmowego Zee One oferującego produkcje z Bollywood. To jest takie kino, w którym w miejsce sensu pojawiają się piosenki.

• Pierwszym jurorem w nowym programie Polsatu został Zygmunt Chajzer. Zygmunt będzie oceniał otyłe modelki w talent show zatytułowanym „Supermodelka Plus Size”. Wreszcie nadwaga trafi na antenę. Dla niektórych to problem, dla innych znak zodiaku.

Rafał Ziemkiewicz zapowiedział bojkot konsumencki firmy jubilerskiej W.KRUK w związku ze sponsorowaniem przez nią plebiscytu „Wysokich Obcasów”. Rafał wie, co to bojkot konsumencki. Cokolwiek zrobi, to nikt tego nie kupuje.

• Jedna z najbardziej tajemniczych gwiazd polskiej piosenki Sylwia Grzeszczak została nową twarzą sieci T-Mobile. Znakomity ruch. Jest wreszcie szansa, że będzie się można dodzwonić do jej menedżera.

• TVN zapowiada kontynuację programu pod jakże popularnym tytułem „Agent”. Jego fabuła jest prosta. Grupa celebrytów wyjeżdża za granicę, a jeden im przynosi wstyd. W kraju trudno to zrealizować, bo wszyscy wiedzą, że to dr Gojdź.

Agnieszka Rylik, emerytowana bokserka, napisała książkę „Nokaut”. Autorka zapowiada, że będą w niej depresje, dramaty i horrory. Podobno ujawnia prawdę o wszystkich sztucznych biustach w show-biznesie. Pomimo lat wie, jak trafić. W gust narodowy.

• Nowe reality show w stacji TLC. Rzecz się nazywa „Jazda po polsku”, a polega na tym, że Katarzyna Pakosińska podkłada głos w nawigacji samochodowej. Dobre. Ja marzę o tym, żeby kiedykolwiek od nawigacji usłyszeć słowa: Rób, co chcesz.

• TVP2 w misyjnym uderzeniu, czyli nowy serial dokumentalny „Discopoland”. Ma być to opowieść o fenomenie disco polo. Złośliwi mawiają, że artyści disco polo nie wiedzą, że są obciachowi. Na szczęście o dyrektorach TVP nie można tego powiedzieć.

• Szokujące wyznanie Krzysztofa Ibisza. Prezenter Polsatu wyznał, że przez 20 lat był ministrantem. Mało tego, jeszcze niedawno zastanawiał się, czy nie zostać księdzem. Krzysztof prowadził kiedyś program „Awantura o kasę”. Więc obowiązki zna.

Doda wydała właśnie koncertowe DVD „Riotka Tour”. Jednym z elementów promocji płyty będzie czerwcowy występ wokalistki przed zespołem Guns N’ Roses. Oni na przekór wszystkim wracają, ona na przekór wszystkim nie odchodzi.

• Koniec małżeństwa Joanny Krupy. Jak głoszą media, para przechodzi poważny kryzys. Małżonek wniósł o rozwód, bo nie mógł znieść sentymentu modelki do Polski. Para wzięła ślub cztery lata temu. I tak długo wytrwali. Hitler zabił się dzień po ślubie.

Otylia Jędrzejczak, nasza najszybsza pływaczka w historii, urodziła córeczkę. Gratuluję. Nie wiem, czy poród odbywał się w wodzie. Wiadomo tylko, że w Krakowie. Czyli też niezdrowo.

• To było towarzyskie wydarzenie tygodnia. Marta Manowska, prowadząca kultowy program „Rolnik szuka żony”, powiedziała „tak”. Czyli przyjęła oświadczyny. Na Facebooku. To widocznie jedna z tych, co jak przychodzi post, to go lajkują i komentują.

• Wszystko wskazuje, że pomimo sprzeciwów miasta władze TVP zaprezentują na festiwalu w Opolu koncert disco polo. Festiwal ten powstał po to, aby pokazać, że Opole leży w Polsce. Teraz jest po to, aby pokazać, że polska muzyka leży.

• Podczas prezentacji materiału TVN24 na temat nowatorskiej metody wszczepiania protez ucha środkowego na antenie dało się słyszeć słowa; „Lecę, lecę, lecę wam wpierdo…ć”. Była to ostatnia zapowiedź wizyty Bartłomieja Misiewicza w studiu.

• Ruszyły zdjęcia do nowego serialu TVN „Diagnoza”. Główną rolę zagra Maja Ostaszewska, jej bohaterka do szpitala na Śląsku trafia z poważnym zanikiem pamięci. Pacjent z zanikiem pamięci. Ideał NFZ. Nie pamięta, czy wziął, i zapomniał, że dał.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Kultura; s. 142
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną