Kultura

Mea pulpa

Otylia Jędrzejczak, nasza najszybsza pływaczka w historii, urodziła córeczkę.

Robert Lewandowski po meczu z Realem Madryt miał wtargnąć do szatni sędziów i pobić całą szatnię. Za fatalne, tendencyjne sędziowanie. Jeśli identyfikujesz się rodaku z Robertem, to dzięki reformom Ziobry wkrótce będziesz miał ochotę zrobić tak samo.

• Indyjski koncern medialny ZEEL otwiera swój oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planują uruchomienie polskiej wersji kanału filmowego Zee One oferującego produkcje z Bollywood. To jest takie kino, w którym w miejsce sensu pojawiają się piosenki.

• Pierwszym jurorem w nowym programie Polsatu został Zygmunt Chajzer. Zygmunt będzie oceniał otyłe modelki w talent show zatytułowanym „Supermodelka Plus Size”. Wreszcie nadwaga trafi na antenę. Dla niektórych to problem, dla innych znak zodiaku.

Rafał Ziemkiewicz zapowiedział bojkot konsumencki firmy jubilerskiej W.KRUK w związku ze sponsorowaniem przez nią plebiscytu „Wysokich Obcasów”. Rafał wie, co to bojkot konsumencki. Cokolwiek zrobi, to nikt tego nie kupuje.

• Jedna z najbardziej tajemniczych gwiazd polskiej piosenki Sylwia Grzeszczak została nową twarzą sieci T-Mobile. Znakomity ruch. Jest wreszcie szansa, że będzie się można dodzwonić do jej menedżera.

• TVN zapowiada kontynuację programu pod jakże popularnym tytułem „Agent”. Jego fabuła jest prosta. Grupa celebrytów wyjeżdża za granicę, a jeden im przynosi wstyd. W kraju trudno to zrealizować, bo wszyscy wiedzą, że to dr Gojdź.

Agnieszka Rylik, emerytowana bokserka, napisała książkę „Nokaut”. Autorka zapowiada, że będą w niej depresje, dramaty i horrory. Podobno ujawnia prawdę o wszystkich sztucznych biustach w show-biznesie. Pomimo lat wie, jak trafić. W gust narodowy.

• Nowe reality show w stacji TLC. Rzecz się nazywa „Jazda po polsku”, a polega na tym, że Katarzyna Pakosińska podkłada głos w nawigacji samochodowej. Dobre. Ja marzę o tym, żeby kiedykolwiek od nawigacji usłyszeć słowa: Rób, co chcesz.

• TVP2 w misyjnym uderzeniu, czyli nowy serial dokumentalny „Discopoland”. Ma być to opowieść o fenomenie disco polo. Złośliwi mawiają, że artyści disco polo nie wiedzą, że są obciachowi. Na szczęście o dyrektorach TVP nie można tego powiedzieć.

• Szokujące wyznanie Krzysztofa Ibisza. Prezenter Polsatu wyznał, że przez 20 lat był ministrantem. Mało tego, jeszcze niedawno zastanawiał się, czy nie zostać księdzem. Krzysztof prowadził kiedyś program „Awantura o kasę”. Więc obowiązki zna.

Doda wydała właśnie koncertowe DVD „Riotka Tour”. Jednym z elementów promocji płyty będzie czerwcowy występ wokalistki przed zespołem Guns N’ Roses. Oni na przekór wszystkim wracają, ona na przekór wszystkim nie odchodzi.

• Koniec małżeństwa Joanny Krupy. Jak głoszą media, para przechodzi poważny kryzys. Małżonek wniósł o rozwód, bo nie mógł znieść sentymentu modelki do Polski. Para wzięła ślub cztery lata temu. I tak długo wytrwali. Hitler zabił się dzień po ślubie.

Otylia Jędrzejczak, nasza najszybsza pływaczka w historii, urodziła córeczkę. Gratuluję. Nie wiem, czy poród odbywał się w wodzie. Wiadomo tylko, że w Krakowie. Czyli też niezdrowo.

• To było towarzyskie wydarzenie tygodnia. Marta Manowska, prowadząca kultowy program „Rolnik szuka żony”, powiedziała „tak”. Czyli przyjęła oświadczyny. Na Facebooku. To widocznie jedna z tych, co jak przychodzi post, to go lajkują i komentują.

• Wszystko wskazuje, że pomimo sprzeciwów miasta władze TVP zaprezentują na festiwalu w Opolu koncert disco polo. Festiwal ten powstał po to, aby pokazać, że Opole leży w Polsce. Teraz jest po to, aby pokazać, że polska muzyka leży.

• Podczas prezentacji materiału TVN24 na temat nowatorskiej metody wszczepiania protez ucha środkowego na antenie dało się słyszeć słowa; „Lecę, lecę, lecę wam wpierdo…ć”. Była to ostatnia zapowiedź wizyty Bartłomieja Misiewicza w studiu.

• Ruszyły zdjęcia do nowego serialu TVN „Diagnoza”. Główną rolę zagra Maja Ostaszewska, jej bohaterka do szpitala na Śląsku trafia z poważnym zanikiem pamięci. Pacjent z zanikiem pamięci. Ideał NFZ. Nie pamięta, czy wziął, i zapomniał, że dał.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Kultura; s. 142
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną