Kultura

Kobieta na szczycie Hollywood

Rozmowa z Charlize Theron o jej filmie dla Netflixa

Charlize Theron w filmie „The Old Guard”. Charlize Theron w filmie „The Old Guard”. Aimee Spinks/Netflix
W „The Old Guard” większość szefów działów produkcji stanowiły kobiety. To się jednak tak po prostu nie wydarzyło, ale było efektem świadomej strategii – mówi Charlize Theron o filmie, który wyprodukowała dla Netflixa.
Charlize Theron na 92. ceremoni wręczenia Oscarów.Nick Agro/Capital Pictures/Forum Charlize Theron na 92. ceremoni wręczenia Oscarów.

MARCIN ZWIERZCHOWSKI: – Co panią przyciągnęło do „The Old Guard”?
CHARLIZE THERON: – Moim poprzednim projektem był „Gorący temat”, w którym grałam między innymi z Nicole Kidman. To był tzw. film z przesłaniem, do tego bardzo zwarty scenograficznie. Wtedy właśnie trafił do mnie scenariusz „The Old Guard” i, czytając go, czułam ogromny kontrast między byciem w ciasnych przestrzeniach biurowych a tą historią, która miała wymiar globalny, której bohaterowie wiele podróżowali, a do tego mierzyli się z ogromnymi tematami, choćby nieśmiertelności.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Kobieta na szczycie Hollywood"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020