Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Zdali zdalnie

28. edycja Paszportów: jedyna taka

Laureaci Paszportów POLITYKI 2020: od lewej Marta Malinowska, Piotr Domalewski, Justyna Sobczyk i Daniel Krajewski, aktor Teatru 21, Ania Karpowicz, duet Siksa, Mira Marcinów oraz Małgorzata Mirga-Tas. Laureaci Paszportów POLITYKI 2020: od lewej Marta Malinowska, Piotr Domalewski, Justyna Sobczyk i Daniel Krajewski, aktor Teatru 21, Ania Karpowicz, duet Siksa, Mira Marcinów oraz Małgorzata Mirga-Tas. Teodor Klepczyński, Leszek Zych
28. edycja Paszportów POLITYKI była najdziwniejszą i być może najtrudniejszą w historii. Ale talent, praca i zaangażowanie nagradzanych artystów okazały się niezmienne.
Pandemicznie zdystansowani prowadzący galę, Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński.Teodor Klepczyński, Leszek Zych Pandemicznie zdystansowani prowadzący galę, Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński.

Pandemia nie odebrała polskim artystom kreatywności – mówił na powitanie redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński. Bo paszportowa gala zaczęła się inaczej niż zwykle: od krótkiego podsumowania warunków, w jakich wykuwały się najlepsze filmy, książki i wystawy pandemicznego sezonu, z których potem jurorzy wybierali proponowane nam co roku kulturalne nominacje w siedmiu kategoriach, a zdalnie obradująca kapituła wyłoniła laureatów. Ci z kolei 26 stycznia osobiście odebrali nagrody podczas transmitowanej na antenie TVN i w internecie dorocznej gali.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Kultura; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdali zdalnie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >