Kultura

W stronę Iberii

Misteria Paschalia 2021

materiały prasowe
Do pięciu dni, od Wielkiego Czwartku do Wielkanocnego Poniedziałku, ograniczone zostały tegoroczne Misteria Paschalia. Co więcej, całość festiwalu odbędzie się w sieci (na playkrakow.com). Mimo to zapowiada się atrakcyjnie i ciekawie.

Do pięciu dni, od Wielkiego Czwartku do Wielkanocnego Poniedziałku, ograniczone zostały tegoroczne Misteria Paschalia. Co więcej, całość festiwalu odbędzie się w sieci (na playkrakow.com). Mimo to zapowiada się atrakcyjnie i ciekawie. Od kilku lat kolejne edycje powiązane są z różnymi kręgami kulturowymi; w tym roku światło pada na Hiszpanię, Portugalię i Amerykę Południową. Znany nam dobrze Ensemble Peregrina prowadzony przez Agnieszkę Budzińską-Bennett na koncercie zarejestrowanym w Ritterhaus Bubicon w Szwajcarii sięga do dorobku hiszpańskich klasztorów żeńskich w Sigenie i Las Huelgas.

Szczegóły: www.misteriapaschalia.com

Misteria Paschalia, PlayKrakow, 1–5 kwietnia

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Afisz. Premiery; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "W stronę Iberii"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021