Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Buczka i inni

Fenomen queerowych romansów – Casey McQuiston

Powieść McQuiston może wprowadzić nas w żywy język używany w społeczności LGBTQ+. Powieść McQuiston może wprowadzić nas w żywy język używany w społeczności LGBTQ+. Iza Kucharska
Tego procesu nie zatrzyma lista lektur ministra Czarnka. Polska młodzież czyta dokładnie to, co młodzież amerykańska, czyli queerowe romanse Casey McQuiston.
Casey McQuiston na Texas Book Festival w Austin. 2019 r.Larr D. Moore/Wikipedia Casey McQuiston na Texas Book Festival w Austin. 2019 r.

Dwie dziewczyny całują się w metrze. To Nowy Jork, więc czasem ktoś spojrzy krzywo, czasem zaczepi, że to nie film z Ryanem Goslingiem, ale nikt nie oberwie. Pewnego razu, kiedy tak się całują, wysiada elektryczność, linia Q zatrzymuje się w ciemności – jak w erotycznych fantazjach, wszystko może się zdarzyć. Ale to nie są dwie zwykłe dziewczyny – jedna z nich została przeniesiona z przeszłości, uwięziona na linii Q w latach 70., od tego czasu nie może jej opuścić. August, która pracuje w naleśnikarni na Brooklynie, chciałaby ją uwolnić.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Buczka i inni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >