„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kultura

Iskierka wolności

W Kalinie był seks

Maria Dębska (ur. 1991 r.) – aktorka związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Maria Dębska (ur. 1991 r.) – aktorka związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Bartosz Mrozowski
Była prekursorką feminizmu, takiego manifestującego na każdym kroku seksualność, a z drugiej strony silnego – mówi aktorka Maria Dębska o Kalinie Jędrusik, którą gra w filmie „Bo we mnie jest seks”.
Za rolę Kaliny Jędrusik Maria Dębska otrzymała Złote Lwy za najlepszą kreację kobiecą na 46. FPFF w Gdyni.Bartosz Mrozowski Za rolę Kaliny Jędrusik Maria Dębska otrzymała Złote Lwy za najlepszą kreację kobiecą na 46. FPFF w Gdyni.

JANUSZ WRÓBLEWSKI: – „Muszę znaleźć swoją Kalinę”, zwierzała się pani w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” przed rozpoczęciem zdjęć. Kogo pani znalazła?
MARIA DĘBSKA: – Żeby zagrać tę rolę, musiałam znaleźć w sobie przestrzeń, żeby tam Kalinę wybudować. Dość długo trwały przygotowania, to było kilka intensywnych miesięcy. Spotykałam się z różnymi osobami, które znały Kalinę Jędrusik. Przeczytałam, zobaczyłam, wysłuchałam chyba wszystko na jej temat.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Iskierka wolności"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021