Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Ewidentnie intelektualnym liderem prawicy został ostatnio Janusz Kowalski. Wielki językoznawca, geniusz Karpat i spec od białej broni. Dzięki niemu kolejne związki będą zakazane. Tym razem frazeologiczne.

• Stało się, i to w prawie niemieckim samochodzie. Czyli podobnym do niego. Donald Tusk osobiście przekroczył prędkość pod Mławą i stracił prawo jazdy. Oto chichot historii. Wreszcie, od 1939 r., w tym miejscu wygrali Polacy.

Jacek Kurski, prezes tysiąclecia, zapowiedział na 5 grudnia w jednej z baz Wojska Polskiego koncert poparcia dla obrońców polskich granic. Z europejskimi gwiazdami. Wojsko to dobre miejsce. Tam są przyzwyczajeni do niewypałów.

• Córka Norbiego, z domu Norbi, udzieliła pierwszego wywiadu telewizyjnego, w którym odcina się od Norbiego. „Nazywam się Iga Dudziuk, a nie córka Norbiego”. Sam fakt, że w tym newsie cztery razy padło hasło Norbi (już pięć), skazuje ją na zagładę.

Deynn rozstała się z Danielem Majewskim, co zaowocowało zwiększeniem zasięgów w sieci. Z tego samego powodu para znów się zeszła. Z tego samego powodu ja robię wszystko, żeby moja potencjalna żona wyszła za innego.

• Wokalistka Misia Furtak nagrała kompozycję pt. „Agata”, inspirowaną wypowiedziami Agaty Dudy. 33 sekundy absolutnej ciszy szybko stały się hitem YouTube. Ja bym się nie czepiał. W tej branży częściej płaci się kobietom za milczenie, a my, naród, mamy je za darmo.

Janusz Kowalski, człowiek mem, interweniował w UOKiK w sprawie zablokowania przez PayPal konta narodowcom, którzy w sieci szukali kasy na pokrycie kosztów marszu 11 listopada.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Kultura; s. 100
Reklama