Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To był tydzień Lidii Kopani. Wokalistka wystąpiła w eliminacjach do Eurowizji, desperacko poszukując dźwięku, tonacji oraz słów tekstu. Tytuł „Why Does It Hurt” to pytanie „Dlaczego to boli”. Teraz już znamy odpowiedź.

• Nagle gruchnęła w mediach wiadomość, że pupil TVP Rafał Brzozowski ma poprowadzić „Listę Przebojów Trójki” w miejsce Marka Niedźwieckiego. Sam Brzozowski się od tego odcina. Jest to jednak tak zły pomysł, że na bank jest prawdziwy.

• Dramat w domu Blanki Lipińskiej. Pisarka zakupiła bardzo drogi kran, który miał puszczać wodę filtrowaną, gazowaną i wrzątek. A nie puszcza. Cieszę się, że za to w mediach bełkot leje się silnym strumieniem.

• Maja Bohosiewicz niedawno wyznała, że ma FAS. W 2020 r. przyznała się, że jest DDA. W 2021 ujawniła, że ma kłopoty z pamięcią, a w roku obecnym, że cierpi na FOMO. Jeśli zauważyłeś, czytelniku, u siebie podobne objawy, nie bagatelizuj tego. Może jesteś gwiazdą.

• Jak wytropiły media, gwiazda preselekcji Eurowizji, czyli Lidia Kopania, tekstu swojej piosenki uczyła się przed występem w garderobie. To i tak dobrze. Edyta Górniak zwykle uczy się już po.

• Przyznano nagrodę za Klimatyczną bzdurę roku. Wygrał Marek Suski za stwierdzenie: „Nasze lasy i nasze zielone uprawy pochłaniają więcej niż emitujemy CO2”. Okazuje się, że Marek pomylił się tylko o 95 proc. To tyle samo, ile alkoholu wypił Zdzisław Kręcina. Służbowo.

• Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Odetchnąłem. Teraz już wiem, kto ostatecznie zgasi światło i wyłączy radio.

• Sukces Lidii Kopani w eurowizyjnych preselekcjach ustawia jej karierę na nowo.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Kultura; s. 79
Reklama