Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jacek Kurski przestał pełnić funkcję prezesa TVP, ale szybko zaznaczył, że o wszystkim wiedział, zaplanował to oraz zostawia telewizję w szczytowej formie. Też kiedyś napisałem do dziewczyny: Nasza miłość nas zabiła. Twoja do mnie i moja do siebie.

• Budynek TVP opuścił co prawda, na własną prośbę, geniusz Jacka Kurskiego, ale coś z tej niezwykłej rodziny zostanie. Jego żona Joanna Kurska została szefową programu „Pytanie na śniadanie”. Będzie tam od śniadania do powrotu Jacka.

• „Szkoda, że jest tylko jeden Jacek Kurski” – żałuje w swojej laudacji Jarek Jakimowicz. – „Bo wsadzić bym go chciał do rządu, do biznesu i w parę innych miejsc, żeby przegonił te niedojdy”. Teraz już wiemy, jak wygląda w TVP wzór podania o pracę.

• Kazimiera Szczuka zadebiutowała w radiu RMF wywiadem z wiceszefem MSZ Pawłem Jabłońskim. Zarzucano jej brak kultury, mylenie faktów i kwot. A w tej dyscyplinie rządzący chcą mieć monopol.

• Uwaga. Patryk Vega nigdy nie mówił o tym publicznie. Ale teraz postanowił mówić. Okazało się, że ma IQ wyższe niż Albert Einstein. Jak widać, reżyser z wielką konsekwencją wraca do komedii.

• Jest. Znowu perła dziennikarstwa. Cytuję: „Blanka Lipińska pokazała stopy. Internautka się czepia: Takie krzywulce”. Maria Czubaszek skomentowała przed laty Adama Małysza, nazywanego Orłem z Wisły. „Widziałeś kiedyś orła zwisłego?”.

• Radiowa Trójka w coraz większych kłopotach. W ciągu ostatniego roku odeszło 30,4 proc. reklamodawców. Słuchalność zmalała do 1,9 proc. Trójka. Jedyne miejsce w Polsce, które nie poddało się inflacji. Tutaj żadne cyfry nie rosną.

• Wiele namiętności finansowych wywołał ostatnio zegarek Antka Królikowskiego wart, uwaga, zdaniem plotkarskich fachowców, fortunę.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Kultura; s. 84
Reklama