Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jacek Kurski przestał pełnić funkcję prezesa TVP, ale szybko zaznaczył, że o wszystkim wiedział, zaplanował to oraz zostawia telewizję w szczytowej formie. Też kiedyś napisałem do dziewczyny: Nasza miłość nas zabiła. Twoja do mnie i moja do siebie.

• Budynek TVP opuścił co prawda, na własną prośbę, geniusz Jacka Kurskiego, ale coś z tej niezwykłej rodziny zostanie. Jego żona Joanna Kurska została szefową programu „Pytanie na śniadanie”. Będzie tam od śniadania do powrotu Jacka.

• „Szkoda, że jest tylko jeden Jacek Kurski” – żałuje w swojej laudacji Jarek Jakimowicz. – „Bo wsadzić bym go chciał do rządu, do biznesu i w parę innych miejsc, żeby przegonił te niedojdy”. Teraz już wiemy, jak wygląda w TVP wzór podania o pracę.

• Kazimiera Szczuka zadebiutowała w radiu RMF wywiadem z wiceszefem MSZ Pawłem Jabłońskim. Zarzucano jej brak kultury, mylenie faktów i kwot. A w tej dyscyplinie rządzący chcą mieć monopol.

• Uwaga. Patryk Vega nigdy nie mówił o tym publicznie. Ale teraz postanowił mówić. Okazało się, że ma IQ wyższe niż Albert Einstein. Jak widać, reżyser z wielką konsekwencją wraca do komedii.

• Jest. Znowu perła dziennikarstwa. Cytuję: „Blanka Lipińska pokazała stopy. Internautka się czepia: Takie krzywulce”. Maria Czubaszek skomentowała przed laty Adama Małysza, nazywanego Orłem z Wisły. „Widziałeś kiedyś orła zwisłego?”.

• Radiowa Trójka w coraz większych kłopotach. W ciągu ostatniego roku odeszło 30,4 proc. reklamodawców. Słuchalność zmalała do 1,9 proc. Trójka. Jedyne miejsce w Polsce, które nie poddało się inflacji. Tutaj żadne cyfry nie rosną.

• Wiele namiętności finansowych wywołał ostatnio zegarek Antka Królikowskiego wart, uwaga, zdaniem plotkarskich fachowców, fortunę.

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Kultura; s. 84
Reklama