Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Zaplecze intelektualne prawicy, czyli Marek Suski zagroził odejściem z Rady Programowej Polskiego Radia, ponieważ nikt go tam nie słucha. To fenomen Polskiego Radia. Słuchacze odeszli już nawet od Marka.

• „Idioci rządzą krajem i skupiają się na tym, żeby napełniać własne portfele. Ale epoka Kaczyńskiego się kończy” – to legenda jazzu Michał Urbaniak. A on wie, co mówi. Wiedział, kiedy kończy się jazz Coltrane’owski, a zaczyna fusion.

• Media plotkarskie przeżywają słowa jurorki „Tańca z gwiazdami” Iwony Pavlović do tańczącego w parze z mężczyzną Jacka Jelonka: „Ty nie masz talentu”. Nie dziwi mnie to. Gdyby oni wiedzieli, kto ma talent, a kto nie, musieliby sami wyrzucić się z roboty.

• Joanna Przetakiewicz wróciła właśnie z trzytygodniowej podróży Toskania–Meksyk–Paryż i wyznała, że świat zwariował, bo ceny w sklepach Hermès i Chanel rosną lawinowo. A do butiku YSL była nieprawdopodobna kolejka. Szok. A bilet miesięczny starcza na tydzień.

• Piotr Najsztub w podkaście Onetu broni Piotra Kraśki: „Nie powinien być rozliczany jak polityk. Powinien wrócić, bo nie popełnił żadnych przestępstw”. Wrócić. Sprytne. Nie określił czym.

• Rafał Mroczek ujawnił ostatnio, że był moment, kiedy odwrócił się od Boga, ale jeden wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę wystarczył, by stwierdził, że Bóg nie dość, że istnieje, to jeszcze go kocha. Jak tak patrzę na jego rolę w „M jak miłość”, to myślę, że Bóg skończył na 1. sezonie.

• Już w październiku Jarosław Kurski, brat wiadomo kogo, a kto ostatnio wiadomo co, zaprezentuje książkę pt. „Dziady i dybuki” będącą zrekonstruowaną historią rodziny Kurskich. Dybuk, jak wiadomo, ma problem z ilością popełnionych grzechów.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Kultura; s. 83
Reklama