Muzyka

Psychodeliczne sowy

Recenzja płyty: Michał Szturomski, „Sowy Polski – podział gatunkowy”

materiały prasowe
Chociaż trudno wyobrazić sobie typowego docelowego odbiorcę psychodelicznego popularnonaukowego słuchowiska o sowach, warto zaryzykować.

Uszatki najintensywniej odzywają się w marcu i kwietniu, 80 proc. pokarmu płomykówki to myszy i szczury, a włochatki cenią sobie związki poligamiczne. Wydawnictwo „Sowy Polski – podział gatunkowy” jest dokładnie tym, za co się podaje: dźwiękowym przewodnikiem po wszystkich występujących w Polsce gatunkach tych skrzydlatych drapieżników. Mamy tu zatem ciekawostki o sporym walorze edukacyjnym, przygotowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów, wygłaszane głosem lektora Piotra Bujny. Do tego funkcjonującą na równych prawach, a i nierzadko wybijającą się na pierwszy plan muzykę Michała Szturomskiego, znanego m.in. z Afro Kolektywu, który swoją solową działalność producencką firmuje pseudonimem (uwaga!) SOvVA. Dopełnieniem tych dość niepokojących kompozycji z licznymi sowio-leśnymi motywami jest strona edytorska całości, z niezwykłymi ilustracjami autorstwa Katarzyny Walentynowicz. I chociaż trudno wyobrazić sobie typowego docelowego odbiorcę psychodelicznego popularnonaukowego słuchowiska o sowach, warto zaryzykować.

Michał Szturomski, Sowy Polski – podział gatunkowy, Requiem Records

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Afisz. Premiery; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Psychodeliczne sowy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną