Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Psychodeliczne sowy

Recenzja płyty: Michał Szturomski, „Sowy Polski – podział gatunkowy”

materiały prasowe
Chociaż trudno wyobrazić sobie typowego docelowego odbiorcę psychodelicznego popularnonaukowego słuchowiska o sowach, warto zaryzykować.

Uszatki najintensywniej odzywają się w marcu i kwietniu, 80 proc. pokarmu płomykówki to myszy i szczury, a włochatki cenią sobie związki poligamiczne. Wydawnictwo „Sowy Polski – podział gatunkowy” jest dokładnie tym, za co się podaje: dźwiękowym przewodnikiem po wszystkich występujących w Polsce gatunkach tych skrzydlatych drapieżników. Mamy tu zatem ciekawostki o sporym walorze edukacyjnym, przygotowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów, wygłaszane głosem lektora Piotra Bujny. Do tego funkcjonującą na równych prawach, a i nierzadko wybijającą się na pierwszy plan muzykę Michała Szturomskiego, znanego m.in. z Afro Kolektywu, który swoją solową działalność producencką firmuje pseudonimem (uwaga!) SOvVA. Dopełnieniem tych dość niepokojących kompozycji z licznymi sowio-leśnymi motywami jest strona edytorska całości, z niezwykłymi ilustracjami autorstwa Katarzyny Walentynowicz. I chociaż trudno wyobrazić sobie typowego docelowego odbiorcę psychodelicznego popularnonaukowego słuchowiska o sowach, warto zaryzykować.

Michał Szturomski, Sowy Polski – podział gatunkowy, Requiem Records

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Afisz. Premiery; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Psychodeliczne sowy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Za jakie grzechy? O co proboszcz procesuje się z parafianami

Ki diabeł?! – pomyślała pani sołtyska, gdy dostała wezwanie na komisariat. Wnet się jednak okazało, że żaden diabeł, tylko ksiądz postanowił ścigać parafian na drodze prawnej.

Zbigniew Borek
04.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną