Ludzie i style

Arka Poldiego

Lukas Podolski pomaga dzieciom wychodzić na ludzi

Lukas Podolski wśród dzieci warszawskiej Arki Lukas Podolski wśród dzieci warszawskiej Arki Arka Fundacja Dzieci
Jak Lukas Podolski przykłada rękę do tego, żeby dzieci wyszły na ludzi.
Arka to miejsce, gdzie pomaga się miejscowym wyprostować czasem kręte ścieżki życia.Arka Fundacja Dzieci Arka to miejsce, gdzie pomaga się miejscowym wyprostować czasem kręte ścieżki życia.

Przed południem w siedzibie fundacji Arka na warszawskiej Pradze-Północ jest cicho jak makiem zasiał. Dzieci są jeszcze w szkołach. Pierwsze przyjdą około 13, prosto z lekcji. Jak do domu. W małym pokoju na parterze na rozciągniętych sznurkach wiszą w kilku rzędach fotografie podopiecznych Arki. Na jedynym czarno-białym zdjęciu szeroko uśmiechnięty Lukas Podolski opiera dłonie na ramionach pulchnego chłopca, który, speszony, spogląda spod nastroszonych brwi, tłumiąc radość.

Bogusia Manek, jeden z kilku dobrych duchów Arki, odstawia kubek z herbatą i przedstawia dzieciaki: ten mały, z rogami renifera, to Marco – urodził się w Grecji, rodzice chcieli tam sobie układać przyszłość, ale nie wyszło i są tu, na Pradze.

Polityka 52/53.2016 (3091) z dnia 18.12.2016; Ludzie i style; s. 148
Oryginalny tytuł tekstu: "Arka Poldiego"

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacy są nowi bohaterowie dziecięcej wyobraźni

Prof. Małgorzata Bogunia-Borowska, socjolog kultury, mówi o tym, jacy bohaterowie zamieszkują dziś dziecięcą wyobraźnię i jakie mają zadania do wykonania.

Ewa Wilk
10.12.2019