Ludzie i style

Babie lato monarchii

Windsorska opera mydlana

Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Tim P. Whitby / Getty Images
Książę Harry bierze ślub z amerykańską aktorką… i co dalej? Czy z rozdętego królewskiego brandu, na którym Wielka Brytania robi tak świetny interes, zacznie wkrótce schodzić powietrze?
Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.Samir Hussein/WireImage/Getty Images Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.

Rankiem 19 maja na dziedziniec zamku Windsor wjadą powozy młodej pary. Wokół wiwatować będą tłumy zaproszonych, wylosowanych fanów monarchii, którzy musieli przynieść ze sobą kanapki i napoje – bo monarchia, choć bogata, umie przecież oszczędzać (a nawet chomikować pieniądze w rajach podatkowych).

W samo południe rozpocznie się nabożeństwo w kaplicy Świętego Jerzego, siedzibie Zakonu Podwiązki, którego 24 rycerzy ubranych w dziwaczne płaszcze wybiera sama monarchini. Każdy gest i słowo będą analizowane przez media, tak jak od miesięcy rozbierane na części pierwsze są słowa i język ciała narzeczonych.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Babie lato monarchii"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >