Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

TAKTIK to ochraniac na iPhona. W nim telefon staje się odporny wodę, wstrząsy, kurzi błoto. TAKTIK to ochraniac na iPhona. W nim telefon staje się odporny wodę, wstrząsy, kurzi błoto. Materiały promocyjne
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Samsung Serii 9. Przekątna matrycy 15 cali. Rozdzielczość 1600x900 pikseli. Można na nim pracować w pełnym słońcu.Materiały promocyjne Samsung Serii 9. Przekątna matrycy 15 cali. Rozdzielczość 1600x900 pikseli. Można na nim pracować w pełnym słońcu.

Godny konkurent

Nie wszystko Apple, co jest z aluminium – i bardzo dobrze. Apple wywołał sporo zamieszania swoimi zgrabnymi, lekkimi, cienkimi MacBookami Air, ale inni producenci już nadrabiają zaległości, a nawet czasem przejmują inicjatywę. Z interesującymi efektami. Samsung zaproponował właśnie kolejny ultrabook z Serii 9. Jest pięknie zaprojektowany i wyposażony w niespotykaną w swojej klasie matrycę o przekątnej 15 cali i rozdzielczości 1600×900 pikseli. Generuje ona wyjątkowo jasny i kontrastowy obraz, umożliwiając korzystanie z komputera nawet w pełnym słońcu. Co ciekawe, nowy Samsung waży przy tym zaledwie 1,7 kg, a grubością nie przekracza 15 mm. Napędza go procesor Intel Core i5 trzeciej generacji, co gwarantuje bardzo przyzwoite osiągi, które mogą jednak nie w pełni zadowolić profesjonalnych użytkowników aplikacji do obróbki grafiki i wideo. Reszta dostanie aż nadto mocy. Zasoby gromadzone są na dysku SSD o domyślnej pojemności 128 GB. Pamięć RAM to 8 GB. Bateria wystarczy na około 4,5 godz. pracy. Jedna cenna właściwość: możliwość całkowitego wyciszenia wentylatora, w sam raz do biblioteki czy na wykład. Cena – około 1400 dol.

 

Powrót do przeszłości

Siłę sentymentów oraz nieustającej mody na lata minione przetestuje wkrótce Polaroid. Na rynek trafia właśnie model aparatu fotograficznego Z2300. Ze swoimi 10 mln pikseli i nieskomplikowaną optyką nie jest to monstrum rozdzielczości. Aparat nie będzie też królem jakichkolwiek rankingów, ale ma kilka kapitalnych zalet. Prostotą formy nawiązuje do najlepszych tradycji. Robi przyzwoite zdjęcia i kręci wideo w formacie HD.

Polityka 29.2012 (2867) z dnia 18.07.2012; Nauka; s. 57
Reklama