Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

W modelu EOS 6D Canon proponuje matrycę o rozmiarach okienka tradycyjnej kliszy. W modelu EOS 6D Canon proponuje matrycę o rozmiarach okienka tradycyjnej kliszy. Materiały promocyjne
Ta jesień dla amatorów fotografii i filmu zapowiada się interesująco – zwłaszcza dla tych, którzy nosili się ostatnio z zamiarem wymiany sprzętu na nowszy i lepszy.
Lumix GH3 Panasonica posiada matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli i czułości od 200 do 12800 ISO.Materiały promocyjne Lumix GH3 Panasonica posiada matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli i czułości od 200 do 12800 ISO.

Średnia klasa z klasą

Cyfrowa „pełna klatka”, czyli matryca światłoczuła o rozmiarach okienka tradycyjnej kliszy światłoczułej, dla wielu fotografów pozostaje poza zasięgiem finansowym. Jednocześnie jest to obiekt pożądania – światłoczułość takich sensorów i jakość obrazów przez nie rejestrowanych pozostaje bezkonkurencyjna. Canon za cenę zbliżoną do aparatów z mniejszą matrycą (np. Canona 7D) proponuje taki właśnie pełnoklatkowy sprzęt o klasie podobnej do urządzeń z wyższej półki (chociażby Canona 5D).

Polityka 40.2012 (2877) z dnia 03.10.2012; Nauka ; s. 65
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >