Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Nowe dyski przenośne firmy Seagate współpracują z serwisami Flickr i Facebook Nowe dyski przenośne firmy Seagate współpracują z serwisami Flickr i Facebook Materiały promocyjne
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Sony umieściło sensor o rozmiarach pełnej klatki fotograficznej w mieszczącym się w dłoni kompaktowym body.Materiały promocyjne Sony umieściło sensor o rozmiarach pełnej klatki fotograficznej w mieszczącym się w dłoni kompaktowym body.

Moc rekomendacji

Jest taka mapa, na której Polska pozostawała do niedawna wielką białą plamą. Jaka? Nie chodzi o nieszczęsne mapy Apple, które firma ta zaprezentowała przy okazji premiery systemu operacyjnego iOS 6, lecz o serwis Yelp.com, który w samym tylko styczniu 2012 r. zanotował ponoć 71 mln użytkowników. Yelp to pomysł zrodzony w San Francisco – prosty i kapitalny. Służy do rekomendowania lub/i krytykowania wszelkiego rodzaju usługowych, kulinarnych czy kulturalnych punktów na mapie dowolnego miasta. To dzięki niemu Amerykanie z większą łatwością niż Polacy unikają podejrzanych warsztatów samochodowych czy ortodontów, którzy nie poprawiając znacząco stanu uzębienia, rujnują domowe budżety. Użytkownicy Yelpa, pisząc recenzje i oceniając jakość usług, ułatwiają innym dokonywanie trafnych wyborów. Oczywiście podobnych serwisów jest wiele. Rzecz w tym, że nie są połączone w spójny system. Zwykle też pozbawione są kontroli moderatora – a Yelp taką opiekę zapewnia. W Polsce serwis skupia się na razie na dobrostanie warszawiaków i krakowiaków.

 

Obejmowanie chmury

Doprawdy trudno dziś producentom przenośnych dysków twardych wyróżnić się czymś sensownym. Firmie Seagate jednak się udało. Odświeżyła właśnie dobrze znaną już linię Go Flex, nazywając ją teraz Backup Plus Portable. Proponuje dobrej klasy dyski, zamknięte w solidnych obudowach, do których wymiennie podłączać można dedykowane adaptery USB 3.0/2.0, Thunderbolt lub FireWire 800. Ceny zależą od kombinacji – pojemności i dołączonego adaptera, ale nie wykraczają poza to, co oferuje konkurencja.

Polityka 43.2012 (2880) z dnia 24.10.2012; Nauka; s. 63

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama