Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

XF1 Fuji to elegancki, skromny w formie kompakt z matrycą 2/3 cala. XF1 Fuji to elegancki, skromny w formie kompakt z matrycą 2/3 cala. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Dysk WD My Book VeliciRaptor Duo zapisuje dane z prędkością ponad 350 MB/s.materiały prasowe Dysk WD My Book VeliciRaptor Duo zapisuje dane z prędkością ponad 350 MB/s.

Dane piorunem

Tak zwani zwyczajni użytkownicy Maców wyposażonych w Thunderbolt do niedawna mogli się tym faktem pochwalić, ale przesadnego pożytku z tego złącza raczej nie mieli. Oferta zewnętrznych twardych dysków z gniazdem z charakterystycznym piorunem, zapewniających tempo przesyłu danych zbliżone do tego, które docelowo zapewniać ma standard Thunderbolt, pozostaje niewielka – zwłaszcza jeśli chodzi o macowców dysponujących umiarkowanym budżetem.

Polityka 49.2012 (2886) z dnia 05.12.2012; Nauka ; s. 67
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022