Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Sony RX1 - to najmniejszy na świecie aparat pełnoklatkowy. Sony RX1 - to najmniejszy na świecie aparat pełnoklatkowy. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń). Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Parametry dźwięku nagranego na dyktafonie Olympus LS-100 imponują.materiały prasowe Parametry dźwięku nagranego na dyktafonie Olympus LS-100 imponują.

Kieszonkowa pełna klatka

Sony atakuje – przed paroma miesiącami zaproponował zaawansowanym fotografom maleńki, stylowy i pięknie sprawujący się model RX100, by chwilę później ogłosić premierę aparatu RX1. Za tym niewiele mówiącym symbolem kryje się najmniejszy na świecie aparat pełnoklatkowy. Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że matryca światłoczuła ma rozmiary klatki tradycyjnej kliszy fotograficznej. W praktyce zaś znaczy tyle, że charakter generowanego przez nią obrazu jest we wspaniały sposób plastyczny.

Polityka 03.2013 (2891) z dnia 15.01.2013; Nauka ; s. 63
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021