Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Druga odsłona Flipboarda prezentuje się jeszcze piękniej i działa jeszcze szybciej. Druga odsłona Flipboarda prezentuje się jeszcze piękniej i działa jeszcze szybciej. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Serwis Vine to rodzaj platformy wydawniczej. Pozwala na nagrywanie i publikowanie krótkich filmów i dzielenie się nimi w sieci.materiały prasowe Serwis Vine to rodzaj platformy wydawniczej. Pozwala na nagrywanie i publikowanie krótkich filmów i dzielenie się nimi w sieci.

Mikromagazyn

O pierwszej wersji Flipboarda mówiono, że jest ową mityczną „killer application” – zabójczą aplikacją stanowiącą o wyższości danego systemu operacyjnego nad innymi. Pozwalała ona na agregowanie wiadomości, postów blogowych, artykułów z wybranych źródeł w sieci – i prezentowanie w przejrzystej, czytelnej, ale i graficznie atrakcyjnej formie osobnego magazynu. Była narzędziem umożliwiającym dostęp do interesujących treści, bez konieczności przeglądania całych tygodników, miesięczników, serwisów informacyjnych, stron internetowych, blogów itd., z których pochodziły. Nic dziwnego, że używają jej dziś miliony właścicieli urządzeń mobilnych z iOS lub Androidem. Druga odsłona Flipboarda (w tej chwili dostępna w pełnej formie dla systemu iOS) prezentuje się jeszcze piękniej i działa jeszcze szybciej. Umożliwia też pełniejszą integrację z innymi serwisami społecznościowymi. Komponowanie własnych magazynów z treści publikowanych w sieci i ich udostępnianie nigdy jeszcze chyba nie było tak proste. Korzystanie z Flipboarda 2.0 jest czytelniczą przyjemnością – zarówno teksty, jak i elementy grafiki prezentowane są w niebywale klarowny sposób, przywodzący na myśl najlepsze wzorce wydawnicze. Aplikacja jest bezpłatna.

 

Mikrofilm

Sierwisowi Vine daleko jeszcze do popularności Flipboarda, ale i o tym nowym sieciowym wynalazku już jest głośno. To rodzaj mikroplatformy wydawniczej lub może raczej platformy mikrowydawniczej. Pozwala (na razie tylko użytkownikom iPhonów) na nagrywanie i publikowanie krótkich, sześciosekundowych filmów i dzielenie się nimi w sieci.

Polityka 15.2013 (2903) z dnia 09.04.2013; Nauka; s. 61
Reklama