Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Pixi został zaprojektowany z myślą o aparatach kompaktowych, ale uniesie ładunek o masie do 1 kg. Pixi został zaprojektowany z myślą o aparatach kompaktowych, ale uniesie ładunek o masie do 1 kg. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Nowy Olympus gwarantuje bardzo wysoką jakość zdjęć. Jest przy tym szybkostrzelny (10 klatek na sekundę).materiały prasowe Nowy Olympus gwarantuje bardzo wysoką jakość zdjęć. Jest przy tym szybkostrzelny (10 klatek na sekundę).

Gdy szukasz statywu

Z zupełnie innej beczki – Pixi, czyli mały i bardzo funkcjonalny statyw formy Manfrotto. Ta włoska firma znana jest z wysokiej klasy, większych gabarytowo i cenowo urządzeń do aparatów fotograficznych, ale ostatnio eksploruje też inne nisze. Pixi zaprojektowany został z myślą o aparatach kompaktowych, ale uniesie ładunek o masie do 1 kg, więc przyda się także posiadaczom mniejszych lustrzanek oraz na pewno właścicielom bezlusterkowców. Długość złożonego statywu to zaledwie 18,5 cm, wysokość robocza – 13,5 cm, prosta w obsłudze głowica kulowa, jakość wykonania – na najwyższym poziomie. Cena – ok. 25 dol.

…i już masz statyw

Jeśli ktoś przy tej okazji zastanawia się, co też na opisanym statywie postawić, powinien spojrzeć życzliwie na nowy model Olympusa – PEN E-P5. Za ok. 1500 dol. (korpus) dostanie bardzo porządnie wykonany, dobrze zaprojektowany i utrzymany w estetyce łączącej zgrabnie elementy współczesne oraz retro, aparat fotograficzny gwarantujący bardzo wysoką jakość zdjęć. Jest przy tym szybkostrzelny (niemal 10 klatek na sekundę). Fakt, iż działa w standardzie Mikro Cztery Trzecie, oznacza, że możemy do niego dołączyć dowolny z wielu znakomitych obiektywów, nieporównywalnie tańszych niż duże szkła do lustrzanek. Olympus wyposażył go w uchylny dotykowy ekran LCD – znacząco podnoszący funkcjonalność całości. Po raz pierwszy w serii PEN mamy także do dyspozycji łączność Wi-Fi pozwalającą na sterowanie aparatem za pośrednictwem smartfona.

Dla zapominalskich

To jeden z tych wynalazków, bez których z pewnością da się żyć, i to szczęśliwie, ale życie z nim jest nieco łatwiejsze, zwłaszcza w podróży.

Polityka 32.2013 (2919) z dnia 07.08.2013; Nauka; s. 61
Reklama