Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Nowości z Newady

Procesory pozwalające na jednoczesne korzystanie z dwóch systemów operacyjnych to już fakt. Procesory pozwalające na jednoczesne korzystanie z dwóch systemów operacyjnych to już fakt. materiały prasowe
Newada to wprawdzie pustynia, ale tylko pod względem geograficznym – ten amerykański stan jest jednocześnie oazą rozrywki, rozpusty oraz, raz w roku, elektroniki użytkowej. Organizowane w Las Vegas, a zakończone 10 stycznia targi Consumer Electronic Show (CES), jedna z największych tego typu imprez na świecie, są wdzięcznym celem opisu, ponieważ kreślą obraz tego, co znajdziemy w najbliższym czasie na sklepowych półkach. Przejrzyjmy najciekawsze nowości.
Nowa kamera o rozdzielczości 4K firmy Sony.materiały prasowe Nowa kamera o rozdzielczości 4K firmy Sony.

Producenci telewizorów zdają się porzucać ideę przekazu trójwymiarowego na rzecz jego zakrzywiania. Unia Europejska prostowała banany, Japończycy wyginają telewizory. Samsung, LG, Sharp i inni proponują gigantyczne, nawet 100-calowe odbiorniki o coraz bardziej modnej rozdzielczości 4K. Nowe telewizory wyświetlają obraz o kinowych proporcjach 21:9, dlatego też właśnie powierzchnia matryc OLED jest delikatnie zakrzywiona, by zapewnić wrażenie obejmowania widza i jednolitą jakość wrażeń wzrokowych – tak jak w najlepszych kinach z ekranami dużego formatu.

Polityka 3.2014 (2941) z dnia 14.01.2014; Nauka ; s. 62
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >