TECHNOECHO

Maszyny do wyręczania
Z tego, co na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas wystawiają producenci, można łatwo wywróżyć najbliższą przyszłość technosfery. O kilku zauważalnych trendach wspomnieliśmy w poprzednim wydaniu Technoecho, dziś część druga.
Lifeband Touch - opaska mierząca aktywność
materiały prasowe

Lifeband Touch - opaska mierząca aktywność

Gdyby przyszło podsumować ofertę CES, zapewne obok sprzętu wideo o rozdzielczości 4K (o tym już pisaliśmy) należałoby wspomnieć trend postępującej personalizacji oraz indywidualizacji sprzętu elektronicznego. Znakomitą część propozycji przedstawionych na targach w Las Vegas stanowią obdarzone atrybutami ograniczonej inteligencji urządzenia, które mają ułatwiać śledzenie podstawowych czynności życiowych oraz wspomaganie tych czynności, które – w przeciwieństwie na przykład do oddychania – może za nas wykonać maszyna.

Do tych pierwszych należą rozmaite zmyślne bransolety, rejestrujące aktywność fizyczną osoby, która nosi je na przegubie. To segment rynku, który z racji rosnącej świadomości, że życie jest tylko jedno i jeśli ma trwać dłużej niż 40 lat, nie należy go spędzić przy biurku, będzie się z pewnością powiększał. Urządzenia takie nie tylko łączą się bezprzewodowo z telefonem, umożliwiając rejestrację i analizę aktywności, lecz także wyświetlają powiadomienia generowane przez smartfon.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj