Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Nauka

Satelllite P50t, obiektyw HD Filter Protector, nakładka FLIR One infrared iPhone oraz monitory JBL LSR305

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Dla wszystkich, którym nie wystarcza standard HD, Toshiba wypuściła model Laptopa Satellite P50t w standardzie 4K. Dla wszystkich, którym nie wystarcza standard HD, Toshiba wypuściła model Laptopa Satellite P50t w standardzie 4K. materiały prasowe
Jeśli nie należą Państwo do kościoła Jabłka z Cupertino (Apple), a kusi Was poszerzona perspektywa oferowana przez standard 4K, to właśnie pojawiła się sensowna alternatywa sprzętowa.
Filtr chroniący obiektyw fotograficzny firmy Hoya. Można weń uderzać młotkiem z całej siły.materiały prasowe Filtr chroniący obiektyw fotograficzny firmy Hoya. Można weń uderzać młotkiem z całej siły.

Precyzyjnie

Jeśli nie należą Państwo do kościoła Jabłka z Cupertino (Apple), a kusi Was poszerzona perspektywa oferowana przez standard 4K, to właśnie pojawiła się sensowna alternatywa sprzętowa. Przypomnijmy, że owa perspektywa polega na obrazie o szerokości blisko czterech tysięcy pikseli w poziomie, przekraczającej ponaddwukrotnie to, co oferuje standard HD. Dla większości z nas parametr taki wydaje się zbędną ekstrawagancją, ale prawa rynku elektronicznego są nieubłagane. 4K staje się normą. Można na to utyskiwać, ale można też zachwycić się gwarantowanym przez ten standard obrazem. Toshiba zaproponowała właśnie umożliwiający to laptop – model Satellite P50t. Jego prezencja nie jest źródłem większych uniesień. Rozmiary utrzymują się w strefie stanów średnich wyższych, typowych dla laptopów z matrycą o przekątnej 15 cali. Jednak rozdzielczość matrycy P50t, czyli 3840 pikseli w poziomie na 2160 w pionie, jest czymś zupełnie przełomowym. To pierwszy tego typu komputer przenośny na rynku, przebijający modele ze słynną Retiną (2880 na 1800) czy matrycę Della XPS (3200 na 1800). Nowy Satellite będzie przydatnym narzędziem w pracy każdego zaawansowanego fotografa lub realizatora wideo – każdego, który nie uległ urokowi Maca. Ponadto matryca Toshiby jest dotykowa, co w niebagatelny sposób zwiększa jej użyteczność. Pozostałe parametry techniczne, których przytaczać nie będziemy, nie dają powodów do narzekań. I wreszcie cena – polityka promocyjna japońskiego producenta w stosunku do nowego modelu nie jest jeszcze oczywista. P50t czasem kosztuje 1900 dol., a czasem tylko 1600. W obu sytuacjach będzie to jednak udany zakup.

Bezpiecznie

Wiadomo, że kupując jakikolwiek obiektyw, należy natychmiast zainwestować w filtr chroniący przed dziećmi, kurzem i innymi żywiołami.

Polityka 35.2014 (2973) z dnia 26.08.2014; Nauka; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Satelllite P50t, obiektyw HD Filter Protector, nakładka FLIR One infrared iPhone oraz monitory JBL LSR305"
Reklama