„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Rode Stereo VideoMic X Rode Stereo VideoMic X materiały prasowe
W kraju codziennych podsłuchów większość obywateli dysponuje podstawową wiedzą na temat mikrofonów. Ponieważ ostatnio pojawiło się kilka ciekawych rozwiązań w tej dziedzinie, pozwalamy sobie tę wiedzę rozszerzyć. Przedstawiamy trzy nowe urządzenia. A na koniec coś dla tych, których oprócz nagrywania interesuje podglądanie.
PinMicmateriały prasowe PinMic

Rode Stereo VideoMic X zaprojektowany został z myślą o wykorzystaniu w terenie – na kamerze lub na aparacie. Wnętrze kryje dwie wysokiej klasy kapsuły pojemnościowe, umocowane na antywstrząsowych uprzężach, zaprojektowanych przez firmę Rycote. W przeciwieństwie do większości podobnych mikrofonów, w których systemy eliminujące wstrząsy mają znacznie krótszy czas życia niż same elementy dźwiękoczułe, rozwiązanie zastosowane w VideoMic X gwarantuje znacznie większą niezawodność – także dlatego, że cała konstrukcja jest aluminiowa, daje poczucie obcowania ze sprzętem wysokiej klasy (i tak właśnie jest – mikrofon klasyfikuje się jako emisyjny).

Polityka 37.2015 (3026) z dnia 08.09.2015; Nauka ; s. 72
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021