Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Pionierzy na żywo podczas Copernicus Festivalu w Krakowie

mat. pr.
Julian Barbour i Gregory Chaitin z żoną Virginią będą gośćmi trzeciej już edycji krakowskiego Copernicus Festival, którego nasz tygodnik jest w tym roku partnerem.

Już wkrótce, począwszy od 17 maja, będziecie mieli Państwo okazję osobiście spotkać troje z wielokrotnie opisywanych przez nas wyjątkowych uczonych – a zarazem bohaterów cyklu dokumentalnego „Pionierzy”. Julian Barbour i Gregory Chaitin z żoną Virginią będą gośćmi trzeciej już edycji krakowskiego Copernicus Festival, którego nasz tygodnik jest w tym roku partnerem.

Tym razem organizatorzy (Copernicus Center, Fundacja Tygodnika Powszechnego, „Tygodnik Powszechny”, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Krakowskie Biuro Festiwalowe) program imprezy zbudowali wokół różnych wymiarów piękna – w sztuce, nauce, życiu codziennym.

17 maja zaprezentowany zostanie nasz film „Sen Podszewki” (22:00, Kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5). 18 maja jego bohater, Julian Barbour, da specjalny wykład (19:00, Muzeum Narodowe w Krakowie) i zaraz potem weźmie wraz z Gregiem Chaitinem udział w debacie na temat piękna (20:30, Muzeum Narodowe w Krakowie).

19 maja z wykładem wystąpi z kolei Chaitin (19:00, Muzeum Narodowe w Krakowie), a film „Wyspa cudów”, który o nim opowiada, wyświetlony zostanie 20 maja (22:00, Kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5). Nasi dziennikarze (m.in. Edwin Bendyk, Karol Jałochowski) także będą zaznaczać swoją obecność podczas festiwalu.

Szczegóły bardzo bogatego programu, sylwetki gości i materiały towarzyszące znajdziecie państwo pod adresem copernicusfestival.com

Reklama

Czytaj także

Kraj

„To jest mój krzyk”. Agnieszka Holland mówi Jackowi Żakowskiemu o małym i wielkim złu

Agnieszka Holland o jej nowym filmie „Zielona granica” i o tym, jak wraz z uchodźcami na granicach umierają europejskie wartości.

Jacek Żakowski
31.08.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną