„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Pionierzy na żywo podczas Copernicus Festivalu w Krakowie

mat. pr.
Julian Barbour i Gregory Chaitin z żoną Virginią będą gośćmi trzeciej już edycji krakowskiego Copernicus Festival, którego nasz tygodnik jest w tym roku partnerem.

Już wkrótce, począwszy od 17 maja, będziecie mieli Państwo okazję osobiście spotkać troje z wielokrotnie opisywanych przez nas wyjątkowych uczonych – a zarazem bohaterów cyklu dokumentalnego „Pionierzy”. Julian Barbour i Gregory Chaitin z żoną Virginią będą gośćmi trzeciej już edycji krakowskiego Copernicus Festival, którego nasz tygodnik jest w tym roku partnerem.

Tym razem organizatorzy (Copernicus Center, Fundacja Tygodnika Powszechnego, „Tygodnik Powszechny”, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Krakowskie Biuro Festiwalowe) program imprezy zbudowali wokół różnych wymiarów piękna – w sztuce, nauce, życiu codziennym.

17 maja zaprezentowany zostanie nasz film „Sen Podszewki” (22:00, Kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5). 18 maja jego bohater, Julian Barbour, da specjalny wykład (19:00, Muzeum Narodowe w Krakowie) i zaraz potem weźmie wraz z Gregiem Chaitinem udział w debacie na temat piękna (20:30, Muzeum Narodowe w Krakowie).

19 maja z wykładem wystąpi z kolei Chaitin (19:00, Muzeum Narodowe w Krakowie), a film „Wyspa cudów”, który o nim opowiada, wyświetlony zostanie 20 maja (22:00, Kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5). Nasi dziennikarze (m.in. Edwin Bendyk, Karol Jałochowski) także będą zaznaczać swoją obecność podczas festiwalu.

Szczegóły bardzo bogatego programu, sylwetki gości i materiały towarzyszące znajdziecie państwo pod adresem copernicusfestival.com

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną