Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Veho Muvi K2 NPNG Veho Muvi K2 NPNG materiały prasowe
Do kamer sportowych mamy w Technoechu stosunek nieco ambiwalentny. Rozumiemy jednak, że przeszłość jest chybotliwa i próby jej utrwalenia są czymś bardzo ludzkim. Poza tym, no proof, no glory, jak mawiali starożytni Rzymianie (albo ktoś inny) – czyli na chwałę trzeba mieć dowody, o czym przekonali się liczni alpiniści, którym na szczycie ośmiotysięcznika nawalił aparat fotograficzny. Kamerki mają więc rację bytu.
Olympus TG-Trackermateriały prasowe Olympus TG-Tracker

Czujna i odporna

Bezpośrednio zainspirowała nas premiera modelu Olympus TG-Tracker. Japoński producent postanowił zaznaczyć silniej swoją obecność w segmencie rynku zdominowanym przez wielokrotnie wspominaną przez nas firmę GoPro. TG-Tracker może urzec użytkowników poszukujących czegoś bardziej wyrafinowanego niż czip z plastikowym oczkiem. Jeśli idzie o to ostatnie, czyli optykę, Olympus proponuje superszerokokątny obiektyw o ogniskowej 14 mm i jasności f/2, co oznacza, że nieźle rysuje on w większości warunków oświetleniowych i nie wymaga autofokusa, bo ostre jest wszystko, co znajduje się dalej niż 20 cm od kamery.

Polityka 30.2016 (3069) z dnia 19.07.2016; Nauka ; s. 73
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022