Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Recepta na witaminę N

Bliżej natury, bliżej zdrowia

Są setki badań, które wykazują, że kontakt z przyrodą jest zdrowy. Są setki badań, które wykazują, że kontakt z przyrodą jest zdrowy. Don Smith / Getty Images
Rozmowa z Richardem Louvem, autorem książki „Witamina N”, o tym, jak spędzanie czasu wśród przyrody zapobiega otyłości i krótkowzroczności, tłumi depresję i niepokój, wzmacnia układ odpornościowy i więzi społeczne, a nawet zwiększa kreatywność.
Rośnie nam pokolenie dzieci, które nawet nie wie, że przyroda jest wokół nich.frogtravel/PantherMedia Rośnie nam pokolenie dzieci, które nawet nie wie, że przyroda jest wokół nich.

Wojciech Mikołuszko: – Czy potrafi pan zgadnąć, jaki gatunek jest uważany za najbardziej niebezpieczne zwierzę w Polsce?
Richard Louv: – Przepraszam, nie wiem dużo o Polsce. Musi mnie pan wyedukować.

Kleszcz, bardzo małe zwierzę z grupy pajęczaków.
W USA kleszcze przenoszą boreliozę. Tak samo jest w Polsce?

Owszem.
W Kalifornii, gdzie mieszkam, prawdę mówiąc, nigdy nie widziałem kleszczy.

Polityka 36.2016 (3075) z dnia 30.08.2016; Nauka ; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Recepta na witaminę N"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022