Nauka

Notatki z Photokiny

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Fujifilm GFX 50S Fujifilm GFX 50S materiały prasowe
Jeśli idzie o branżę fotograficzną, to grudzień można uważać za rozpoczęty już w październiku. Worek prezentów został wysypany tradycyjnie podczas kolońskiej Photokiny, największego chyba festiwalu elektroniki związanej z rejestracją obrazu. Wybieramy dla państwa kilka subiektywnych propozycji, które dokładniej opiszemy w najbliższej przyszłości.
Dron GoPro Karmamateriały prasowe Dron GoPro Karma

Fujifilm GFX 50S wyznacza kierunek, który nam się podoba. Od lat producenci ścigają się w konkurencji „ileż to pikseli uda się upakować na centymetrze kwadratowym”, czego efektem, poza tym marketingowym, jest zwykle wzmożona obecność szumu generowanego przez smażące się elementy półprzewodnikowe. Ale można też iść w kierunku niejako przeciwnym, czyli powiększać matrycę. Owszem, Hasselblad, Pentax i Leica praktykują tę strategię od lat, ale z przeznaczeniem na rynek superprofesjonalny, finansowo niedosiężny dla nawet zaawansowanych fotografów.

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Nauka ; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Notatki z Photokiny"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021