Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Notatki z Photokiny
Jeśli idzie o branżę fotograficzną, to grudzień można uważać za rozpoczęty już w październiku. Worek prezentów został wysypany tradycyjnie podczas kolońskiej Photokiny, największego chyba festiwalu elektroniki związanej z rejestracją obrazu. Wybieramy dla państwa kilka subiektywnych propozycji, które dokładniej opiszemy w najbliższej przyszłości.
Fujifilm GFX 50S
materiały prasowe

Fujifilm GFX 50S

Fujifilm GFX 50S wyznacza kierunek, który nam się podoba. Od lat producenci ścigają się w konkurencji „ileż to pikseli uda się upakować na centymetrze kwadratowym”, czego efektem, poza tym marketingowym, jest zwykle wzmożona obecność szumu generowanego przez smażące się elementy półprzewodnikowe. Ale można też iść w kierunku niejako przeciwnym, czyli powiększać matrycę. Owszem, Hasselblad, Pentax i Leica praktykują tę strategię od lat, ale z przeznaczeniem na rynek superprofesjonalny, finansowo niedosiężny dla nawet zaawansowanych fotografów.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj