Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Zapraszamy na Tydzień Wielkich Pytań w POLITYCE!

KŻ / Polityka
Od 17 do 21 października w redakcji POLITYKI odbędzie się cykl spotkań i wykładów. Zapraszamy!

Salon POLITYKI oraz Copernicus Center zapraszają na „Tydzień Wielkich Pytań”, cykl spotkań, w ramach którego akademicy i zaproszeni goście zmierzą się z najtrudniejszymi pytaniami stojącymi przed współczesną nauką.

Wykłady i dyskusje odbywać się będą w sali multimedialnej w redakcji POLITYKI od 17 do 21 października od godz. 17.00. W trakcie prelekcji zastanowimy się m.in. nad tym, czy wszechświatem może rządzić przypadek oraz czy człowiek powinien modyfikować genetycznie inne organizmy.

Spotkania z naukowcami będzie prowadził dziennikarz POLITYKI Marcin Rotkiewicz. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku!

Program Tygodnia Wielkich Pytań:

17.10.2016 – poniedziałek, godz. 17.00
WYKŁAD: prof. Bartosza Brożka – „Umysł: jak to działa? Czy myślenie można zamknąć w katalog reguł, którymi powinniśmy się kierować w naszych wysiłkach poznawczych?”

Prof. dr hab. Bartosz Brożek: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych

18.10.2016 – wtorek, godz. 17.00
WYKŁAD: dr Jarosława Flisa – „Koniec świata polityki, jaki znamy. Czy podział na lewicę i prawicę ma jeszcze jakikolwiek sens, a rządzić będą nami bezideowi skrajni populiści?”

Dr Jarosław Flis: Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego

19.10.2016 – środa, godz. 17.00
WYKŁAD: prof. Pawła Golika – „Czy powinniśmy modyfikować genetyczne człowieka i inne organizmy żywe?”

Prof. dr hab. Paweł Golik: dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologii, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

20.10.2016 – czwartek, godz. 17.00
DYSKUSJA: „Jak bardzo umysły zwierząt różnią się od naszych?”
Choć wiemy, że zwierzęta potrafią się komunikować, wytwarzać narzędzia, rozwiązywać złożone problemy, a nawet leczyć za pomocą ziół, to jednak tylko my zbudowaliśmy cywilizację.

Uczestnicy dyskusji: prof. Bogusław Pawłowski (Katedra Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego), prof. Maciej Trojan, dr Szymon Drobniak. Prowadzenie: Łukasz Kwiatek (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz „Tygodnik Powszechny”)

21.10.2016 – piątek, godz. 17.00 WYKŁAD SPECJALNY
WYKŁAD: ks. prof. dr. hab. Michała Hellera (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych) – „Czy wszechświatem rządzi przypadek?”
Choć myślimy zwykle o prawach przyrody jako o całkowicie deterministycznych, to jednak bez przypadków nie mogłyby one działać.

Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną