Nauka

Buntownik z wyboru

Odszedł prof. Jerzy Vetulani

Jerzy Vetulani (1936 – 2017) Jerzy Vetulani (1936 – 2017) Leszek Zych / Polityka
6 kwietnia w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim w wieku 81 lat zmarł prof. Jerzy Vetulani. Jego życie było tak bogate, że można by nim obdzielić kilkanaście osób.
Śmierć prof. Vetulaniego to wielka strata nie tylko dla polskiej nauki.Tumblr Śmierć prof. Vetulaniego to wielka strata nie tylko dla polskiej nauki.

Do nieszczęścia doszło ponad miesiąc wcześniej, 2 marca wieczorem. Profesor, który wracał do domu z krakowskiego Instytutu Farmakologii, został potrącony przez samochód dostawczy na przejściu dla pieszych na ul. Balickiej. Być może nie zauważył nadjeżdżającego auta, gdyż od dawna chorował na jaskrę, a od kilku lat nie był już w stanie czytać drukowanych normalną czcionką tekstów. Ponadto przejście, na którym doszło do tego tragicznego wypadku, jest źle oznakowane i nocą praktycznie nieoświetlone.

Polityka 15.2017 (3106) z dnia 11.04.2017; Pożegnanie; s. 111
Oryginalny tytuł tekstu: "Buntownik z wyboru"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021