Nauka

Buntownik z wyboru

Odszedł prof. Jerzy Vetulani

Jerzy Vetulani (1936 – 2017) Jerzy Vetulani (1936 – 2017) Leszek Zych / Polityka
6 kwietnia w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim w wieku 81 lat zmarł prof. Jerzy Vetulani. Jego życie było tak bogate, że można by nim obdzielić kilkanaście osób.
Śmierć prof. Vetulaniego to wielka strata nie tylko dla polskiej nauki.Tumblr Śmierć prof. Vetulaniego to wielka strata nie tylko dla polskiej nauki.

Do nieszczęścia doszło ponad miesiąc wcześniej, 2 marca wieczorem. Profesor, który wracał do domu z krakowskiego Instytutu Farmakologii, został potrącony przez samochód dostawczy na przejściu dla pieszych na ul. Balickiej. Być może nie zauważył nadjeżdżającego auta, gdyż od dawna chorował na jaskrę, a od kilku lat nie był już w stanie czytać drukowanych normalną czcionką tekstów. Ponadto przejście, na którym doszło do tego tragicznego wypadku, jest źle oznakowane i nocą praktycznie nieoświetlone.

Polityka 15.2017 (3106) z dnia 11.04.2017; Pożegnanie; s. 111
Oryginalny tytuł tekstu: "Buntownik z wyboru"

Czytaj także

Kultura

Dzieła Fangora biją rekordy cen na aukcjach. Skąd ta moda?

W ostatni wtorek w domu aukcyjnym Polswiss Art odbyła się nietypowa aukcja – licytowano dzieła tylko jednego twórcy. Mogłoby się wydawać, że aukcja monograficzna to pomysł ryzykowny. Ale nie w przypadku Wojciecha Fangora.

Aleksander Świeszewski
22.09.2019