Nauka

Dramat altruisty

Piękny umysł George'a Price'a

George Price George Price Archiwum
Książka Harmana to gotowy scenariusz na wstrząsający film o losach niezwykłego uczonego George’a Price’a.
Copernicus Center

Popularność „Pięknego umysłu” – filmu z 2001 r., nakręconego na motywach biografii prof. Johna Nasha, matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii – pokazuje, jak bardzo lubimy historie genialnych ludzi ze skazą. Pewnie po części dlatego, że są one zgodne z rozpowszechnionym mitem szalonego naukowca, który za wielkie przymioty umysłu musi płacić cenę w postaci jakiegoś stopnia szaleństwa. Jak ulał pasuje do tego obrazu również historia innego amerykańskiego uczonego, George’a Price’a.

Polityka 29.2017 (3119) z dnia 18.07.2017; Nauka ; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Dramat altruisty"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021