Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Kobiety pilnie poszukiwane

Bez pań branża informatyczna nie da rady

Kobiet zainteresowanych informatyką przybywa. Na fot.: KrakHack, czyli pierwszy krakowski hackathon miejski w Krakowskim Parku Technologicznym, marzec 2017 r. Kobiet zainteresowanych informatyką przybywa. Na fot.: KrakHack, czyli pierwszy krakowski hackathon miejski w Krakowskim Parku Technologicznym, marzec 2017 r. Marek Lasyk / Reporter
Gwałtownie rosnąca branża nowych technologii łaknie nie tylko osobowości, ale i nowych twarzy. Tak oto zdominowany dotąd przez mężczyzn zawód „specjalista IT” zyskuje coraz częściej kobiece rysy.
To, że w dobie braku rąk (palców) do programistycznej pracy świat IT zwraca się ku kobietom, nie powinno dziwić.pressmaster/PantherMedia To, że w dobie braku rąk (palców) do programistycznej pracy świat IT zwraca się ku kobietom, nie powinno dziwić.

Śmieliście się w 2003 r. z krążącego po sieci memowego zdjęcia czterech pryszczatych kujonów, którzy ubrani w tureckie sweterki w serek siedzą przy stole, patrząc nieśmiało w obiektyw? Jeden z nich, Tomasz Czajka (ten bez okularów), zrobił później błyskotliwą karierę. Jeszcze jako skromny student ze Stalowej Woli wygrywał tysiące dolarów w prestiżowych konkursach informatycznych. Dzięki nim trafił na University of Purdue w stanie Indiana (USA), bił konkurentów w turniejach dla programistów organizowanych przez tech-laby Google.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Nauka ; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Kobiety pilnie poszukiwane"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022