Nauka

Dla nauki i gospodarki

Czy warto studiować zarządzanie

Gmach Wydziału Zarządzania UW w Warszawie Gmach Wydziału Zarządzania UW w Warszawie Wydział Zarządzania UW
Rozmowa z prof. Alojzym Z. Nowakiem, dziekanem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Alojzy Z. Nowak.Wydział Zarządzania UW Prof. Alojzy Z. Nowak.

Czy zarządzanie jest dziś modnym kierunkiem studiów?
Sądząc po liczbie kandydatów na pierwszy rok studiów, można powiedzieć, że tak, ale nie o modę tutaj chodzi. Zarządzanie to kierunek bardzo praktyczny i pożyteczny. Wiedza, jaką studenci tu zdobywają, przydaje się później w pracy zarówno w korporacjach, jak i we własnych firmach. Chcemy, aby nasi absolwenci byli nie tylko pracobiorcami, ale przede wszystkim pracodawcami. Na wydziale prowadzimy dwa kierunki studiów: zarządzanie i finanse oraz rachunkowość i ubezpieczenia.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Edukacja; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Dla nauki i gospodarki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021