Nauka

Recenzje wybranych pozycji popularnonaukowych

Sam Quinones. Sam Quinones. Joshua Blanchard / Getty Images
Wydawnictwo CiS

Polowanie na ból

Ciekawe, ilu jest w Polsce zainteresowanych problemem uzależnienia Amerykanów od opioidów i opiatów, ale to książka właśnie dla nich. Autor, doświadczony reporter z Los Angeles, przeprowadza drobiazgowe śledztwo, skąd w jego kraju wzięła się plaga nadmiernej konsumpcji środków przeciwbólowych prowadząca do katastrofy. Sam Quinones rozmawia z lekarzami i pacjentami, ale szybko okazuje się, że by móc odsłonić wszystkie kulisy złożonego problemu leczenia bólu, musi przeniknąć do podziemia narkotykowego, rozpoznać dilerów, przemytników i ofiary dotknięte nałogiem.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Nauka ; s. 76
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021