Nauka

Mania wyśpiewana

Musical, który oswaja z chorobą dwubiegunową

Największy walor „Next to normal” polega na tym, że nie przejaskrawia niczyich emocji. Największy walor „Next to normal” polega na tym, że nie przejaskrawia niczyich emocji. Michał Heller/Teatr Syrena / materiały prasowe
Z misją oswajania chorób psychicznych nie poradził sobie dotąd w Polsce żaden teatr. Jest jednak pierwsza jaskółka, która może tę złą passę przełamać.
Musical „Next to normal” – prawdziwy portret rodziny podporządkowanej chorobie dwubiegunowej.Michał Heller/Teatr Syrena Musical „Next to normal” – prawdziwy portret rodziny podporządkowanej chorobie dwubiegunowej.

Niezwykłość musicalu „Next to normal”, który można oglądać w warszawskim teatrze Syrena, polega na tym, że psychiatrzy i psycholodzy nie mają mu nic do zarzucenia. Chwalą i polecają – a to najlepsza rekomendacja dla sztuki, której temat dotyczy poważnej choroby psychicznej. Wiele filmów i spektakli próbujących odwzorowywać skomplikowaną naturę człowieka uwikłanego w tego typu zaburzenia przyciągało widzów i nawet zyskiwało aplauz krytyków. Ale według lekarzy znających te problemy od podszewki były karykaturą mogącą przynieść chorym więcej szkody niż pożytku.

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Nauka ; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Mania wyśpiewana"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021