Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Mania wyśpiewana

Musical, który oswaja z chorobą dwubiegunową

Największy walor „Next to normal” polega na tym, że nie przejaskrawia niczyich emocji. Największy walor „Next to normal” polega na tym, że nie przejaskrawia niczyich emocji. Michał Heller/Teatr Syrena / materiały prasowe
Z misją oswajania chorób psychicznych nie poradził sobie dotąd w Polsce żaden teatr. Jest jednak pierwsza jaskółka, która może tę złą passę przełamać.
Musical „Next to normal” – prawdziwy portret rodziny podporządkowanej chorobie dwubiegunowej.Michał Heller/Teatr Syrena Musical „Next to normal” – prawdziwy portret rodziny podporządkowanej chorobie dwubiegunowej.

Niezwykłość musicalu „Next to normal”, który można oglądać w warszawskim teatrze Syrena, polega na tym, że psychiatrzy i psycholodzy nie mają mu nic do zarzucenia. Chwalą i polecają – a to najlepsza rekomendacja dla sztuki, której temat dotyczy poważnej choroby psychicznej. Wiele filmów i spektakli próbujących odwzorowywać skomplikowaną naturę człowieka uwikłanego w tego typu zaburzenia przyciągało widzów i nawet zyskiwało aplauz krytyków. Ale według lekarzy znających te problemy od podszewki były karykaturą mogącą przynieść chorym więcej szkody niż pożytku.

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Nauka ; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Mania wyśpiewana"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >