Nauka

Nie/prawda, że

Obalamy mity świata (o „nauczaniu” Gwyneth Paltrow, o diecie ketogenicznej i o Indianach)

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow Netflix
Jak odróżnić fakty naukowe od alternatywnych? Agitację od popularyzacji? Jak dostrzec to, co istotne? Oto nasz sceptyczny przegląd odkryć i przykryć.
Wpływ Indian na przyrodę Nowej Anglii był niezauważalny.Historica Graphica Collection/Heritage Images/Getty Images Wpływ Indian na przyrodę Nowej Anglii był niezauważalny.

/ sezon na bzdury

Netflix lansuje pseudonaukowe oszustwa

Specjalnie dla czytelników POLITYKI obejrzeliśmy najnowszy serial firmowany przez amerykańską aktorkę i celebrytkę Gwyneth Paltrow. Dwanaście lat temu założyła ona Goop – firmę, która zaczynała od wysyłania e-maili z poradami dotyczącymi stylu życia. Z czasem ich treść stawała się nie tylko coraz bardziej absurdalna z racjonalnego punktu widzenia, ale wręcz niebezpieczna dla zdrowia. Goop zaczął też sprzedawać suplementy diety i różne dziwne przedmioty, m.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Nauka; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie/prawda, że"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020