Nauka

Jak słoń z kotem

Symulacje epidemii

W modelu brytyjskim każdemu członkowi populacji odpowiada jedna „jednostka” software’owa, jeden wirtualny „ludzik” poruszający się w sieci odwzorowującej realny kraj z jego uwarunkowaniami geograficznymi i socjologicznymi. W modelu brytyjskim każdemu członkowi populacji odpowiada jedna „jednostka” software’owa, jeden wirtualny „ludzik” poruszający się w sieci odwzorowującej realny kraj z jego uwarunkowaniami geograficznymi i socjologicznymi. Wavebreakmedia / PantherMedia
Czy matematyka może pomóc w walce z pandemią?
Polityka

Jedna publikacja naukowa epidemiologów z Imperial College London, której głównym autorem jest Neil M. Ferguson, sprawiła, że Boris Johnson (który właśnie potwierdził, że sam jest zarażony koronawirusem) postanowił odwrócić o 180 stopni strategię Wielkiej Brytanii wobec pandemii, a cały świat utwierdza się w słuszności swoich decyzji.

Grupa Fergusona przeanalizowała dwie podstawowe strategie postępowania wobec nowej pandemii.

Pierwsza polega na jej spowalnianiu. Finalny zasięg i całkowita liczba osób zakażonych pozostają niezmienne, ale maleje obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Temat tygodnia; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak słoń z kotem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021