Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Nadzieja nad klifem

Przewodnik Bendyka po współczesnych problemach

Wszystkie problemy, które przedstawia Bendyk, mają „złośliwy”, „splątany” charakter. Nie ma na nie łatwych, technicznych odpowiedzi. Wszystkie problemy, które przedstawia Bendyk, mają „złośliwy”, „splątany” charakter. Nie ma na nie łatwych, technicznych odpowiedzi. Getty Images
„W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata” Edwina Bendyka da się czytać jako podsumowanie 30 lat III RP. Dalekie od triumfalizmu.
Polityka

W swojej książce autor nie tylko zwraca uwagę na koszt sukcesów ostatniego trzydziestolecia, ale także na wyczerpywanie się dotychczasowych modeli rozwoju. Stąd powracające tu nieustannie pytanie o to, czy Polska przetrwa do 2030 r. Polska jest przy tym poniekąd wszędzie. Cały świat, łącznie z jego najbardziej rozwiniętym gospodarczym centrum, dociera bowiem do swoich granic rozwoju, wyznaczanych przez ekologiczne obciążenia, jakie jest w stanie znieść planeta Ziemia. O czym szczególnie boleśnie przekonujemy się w trakcie pandemii, podkreślającej wagę wielu problemów, o których pisze Bendyk.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Nadzieja nad klifem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >