Nauka

Ozdrowieńczy wirus. Jak się choruje po epidemii?

Jak się choruje po epidemii

Choć na razie dystans społeczny i izolacja wydają się bardzo przykrymi konsekwencjami epidemii, to być może sam wirus, wymuszając zmianę zachowań, do czegoś dobrego też się przysłuży. Choć na razie dystans społeczny i izolacja wydają się bardzo przykrymi konsekwencjami epidemii, to być może sam wirus, wymuszając zmianę zachowań, do czegoś dobrego też się przysłuży. Getty Images
Powrót do stylu życia sprzed epidemii wydaje się wciąż odległy. Nie do wszystkich dawnych nawyków warto jednak wracać, a część nowych może nam wyjść na zdrowie.
Liczne zbędne wizyty w podstawowej opiece zdrowotnej były przed pandemią sporym problemem, którego nie potrafiono rozwiązać.pressmaster/PantherMedia Liczne zbędne wizyty w podstawowej opiece zdrowotnej były przed pandemią sporym problemem, którego nie potrafiono rozwiązać.

Dziś wszechobecne z powodu pandemii Covid-19 kwarantanny i blokady mają za zadanie chronić ludzi przed nowym koronawirusem, ale z czasem trzeba się będzie do niego przyzwyczaić jak do innych zarazków. Strach minie. Za to niektóre nawyki, których nabraliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, powinny pozostać na dłużej.

Wystarczy teleleczenie

– W poradni są pojedyncze osoby, które przychodzą na wyznaczone godziny. Wszyscy starają się być punktualni, nie chcąc robić tłoku przed gabinetami – chwali pacjentów dr hab.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Ozdrowieńczy wirus. Jak się choruje po epidemii?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021