Nauka

Uciec z pagórków mierności

Krzyżowanie idei, hybrydyzacja talentów, nietrywialne konfiguracje doświadczeń, spotkania ludzi o różnych kompetencjach. Oto metody pokonywania przeszkód w krajobrazie dostosowania. Krzyżowanie idei, hybrydyzacja talentów, nietrywialne konfiguracje doświadczeń, spotkania ludzi o różnych kompetencjach. Oto metody pokonywania przeszkód w krajobrazie dostosowania. Getty Images
Kryzys intelektualny? Cywilizacyjna stagnacja? Na kłopoty najlepsze jest myślenie krajobrazowe.
materiały prasowe

Uwaga: To nie jest tekst o fizyce, choć zaczyna się od Lee Smolina.

Lee Smolin napisał niedawno książkę zatytułowaną „Einstein’s Unfinished Revolution: The Search for What Lies Beyond the Quantum” („Niedokończona rewolucja Einsteina: Poszukiwanie tego, co leży poza mechaniką kwantową”). To ważna pozycja. Po pierwsze, jej autor jest jednym z najwybitniejszych żyjących fizyków. Po drugie, nie boi się wychodzić poza granice nauk ścisłych. Po trzecie, urodzony w 1955 r.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Nauka i cywilizacja; s. 61
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021