Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Wirus zostawia ślad

Groźny ślad wirusa

Po każdym przechorowaniu infekcji wirusowej należy uważnie obserwować stan swojego zdrowia i zwracać uwagę nie tylko na cięższe dolegliwości, ale również na ogólną kondycję. Po każdym przechorowaniu infekcji wirusowej należy uważnie obserwować stan swojego zdrowia i zwracać uwagę nie tylko na cięższe dolegliwości, ale również na ogólną kondycję. Alamy Stock Photo / BEW
Nawet najmłodszych i najzdrowszych może dosięgnąć koronawirus. Ale jeśli przejdą zakażenie lekko, to wcale nie oznacza, że bez komplikacji.
W miarę upływu czasu i wraz z przybywaniem kolejnych chorych oraz ozdrowieńców wiedza specjalistów o przebiegu infekcji się poszerza.Cebas1/PantherMedia W miarę upływu czasu i wraz z przybywaniem kolejnych chorych oraz ozdrowieńców wiedza specjalistów o przebiegu infekcji się poszerza.

W Śląskim Centrum Chorób Serca, znanym również z pionierskich w Polsce transplantacji płuc, 19 sierpnia poinformowano o udanym przeszczepie tego narządu u 50-letniego mężczyzny z ciężkim przebiegiem Covid-19. „Pacjent nie jest seniorem i nie chorował na żadną chorobę przewlekłą, ale koronawirus uderzył w niego z całą zajadłością i tak mocno zniszczył płuca, że jedyną szansą była transplantacja” – relacjonował z Zabrza dr hab. Marek Ochman, kierownik oddziału transplantologicznego.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Nauka i cywilizacja; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus zostawia ślad"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >