„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Wirus zostawia ślad

Groźny ślad wirusa

Po każdym przechorowaniu infekcji wirusowej należy uważnie obserwować stan swojego zdrowia i zwracać uwagę nie tylko na cięższe dolegliwości, ale również na ogólną kondycję. Po każdym przechorowaniu infekcji wirusowej należy uważnie obserwować stan swojego zdrowia i zwracać uwagę nie tylko na cięższe dolegliwości, ale również na ogólną kondycję. Alamy Stock Photo / BEW
Nawet najmłodszych i najzdrowszych może dosięgnąć koronawirus. Ale jeśli przejdą zakażenie lekko, to wcale nie oznacza, że bez komplikacji.
W miarę upływu czasu i wraz z przybywaniem kolejnych chorych oraz ozdrowieńców wiedza specjalistów o przebiegu infekcji się poszerza.Cebas1/PantherMedia W miarę upływu czasu i wraz z przybywaniem kolejnych chorych oraz ozdrowieńców wiedza specjalistów o przebiegu infekcji się poszerza.

W Śląskim Centrum Chorób Serca, znanym również z pionierskich w Polsce transplantacji płuc, 19 sierpnia poinformowano o udanym przeszczepie tego narządu u 50-letniego mężczyzny z ciężkim przebiegiem Covid-19. „Pacjent nie jest seniorem i nie chorował na żadną chorobę przewlekłą, ale koronawirus uderzył w niego z całą zajadłością i tak mocno zniszczył płuca, że jedyną szansą była transplantacja” – relacjonował z Zabrza dr hab. Marek Ochman, kierownik oddziału transplantologicznego.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Nauka i cywilizacja; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus zostawia ślad"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020