Nauka

Po drugiej stronie lustra

Gdy onkolog sam zachoruje na raka

Dr Andrzej Cichocki Dr Andrzej Cichocki Tadeusz Późniak / Polityka
Onkolog, który zachoruje na raka, nie jest łatwym pacjentem, bo za dużo wie. Albo mu się tylko tak wydaje.
materiały prasowe

„Staram się o tym nie myśleć. Parę razy w ciągu dnia mam jednak kilkusekundowe momenty, kiedy ogarnia mnie uczucie bliskie paniki. Po chwili wszystko mija, ale nie bardzo sobie z tym radzę”. Prof. Jacek Jassem, onkolog, 69 lat. Przez ponad czterdzieści lat obecny przy łóżkach chorych na raka. Naukowiec zanurzony w badania biologii molekularnej nowotworów. Autor kilkuset publikacji i kilkunastu książek na ich temat. To on jest autorem cytowanych wyżej słów, zapisanych pod datą 7 lutego 2018 r.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Nauka i cywilizacja; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Po drugiej stronie lustra"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021