Nauka

Po drugiej stronie lustra

Gdy onkolog sam zachoruje na raka

Dr Andrzej Cichocki Dr Andrzej Cichocki Tadeusz Późniak / Polityka
Onkolog, który zachoruje na raka, nie jest łatwym pacjentem, bo za dużo wie. Albo mu się tylko tak wydaje.
materiały prasowe

„Staram się o tym nie myśleć. Parę razy w ciągu dnia mam jednak kilkusekundowe momenty, kiedy ogarnia mnie uczucie bliskie paniki. Po chwili wszystko mija, ale nie bardzo sobie z tym radzę”. Prof. Jacek Jassem, onkolog, 69 lat. Przez ponad czterdzieści lat obecny przy łóżkach chorych na raka. Naukowiec zanurzony w badania biologii molekularnej nowotworów. Autor kilkuset publikacji i kilkunastu książek na ich temat. To on jest autorem cytowanych wyżej słów, zapisanych pod datą 7 lutego 2018 r.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Nauka i cywilizacja; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Po drugiej stronie lustra"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021